Strona główna » Ogłoszenia » Informacja dla rodziców i pracowników klubu dziecięcego oraz przedszkola

Informacja dla rodziców i pracowników klubu dziecięcego oraz przedszkola

Szanowni Państwo! Drodzy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
W obecnej sytuacji bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i pracowników klubu dziecięcego oraz przedszkola jest dla mnie priorytetem.
W dniu 29 kwietnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o otwarciu od dnia 6 maja br. żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Kwestia decyzji o otwarciu należeć będzie do organu prowadzącego.
Aby to było możliwe należy spełnić wytyczne Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Po konsultacjach z kierownikami placówek informuję, iż ze względu na bezpieczeństwo, decyzje o ewentualnym otwarciu placówek zostaną podjęte 11 maja.
Niezbędne zakupy oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego wymagają czasu, by solidnie przygotować się do stawianego przed nami zadania. Musimy mieć szczegółowe wytyczne i czas, aby przygotować się do otwarcia placówek. Przed nami zakupy niezbędnego sprzętu do dezynfekcji urządzeń, materiałów do ochrony osobistej dla personelu oraz przygotowanie odpowiednich procedur postępowania. Wymaga to konsultacji ze specjalistami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz personelu jest dla mnie najważniejsze.
Pragnę podkreślić, iż otwarcie klubu dziecięcego czy przedszkola musi wiązać się z zapewnieniem bezpiecznych warunków pobytu dzieci i pracowników. Proponowane na dziś rozwiązania nie dają takich gwarancji i wiążą się z wysokim ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa.
Zależy mi na szybkim powrocie do normalności jednak nie za wszelką cenę kosztem zdrowia dzieci, pracowników oraz ich rodzin.

Burmistrz Dzierzgonia
Jolanta Szewczun

Metryka wpisu:

Data publikacji - 4 maja 2020
Ostatnia modyfikacja - 5 maja 2020

dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik

Skip to content
Wróć na początek strony Alt+Shift+0 Przejdź do wyszukiwarki Alt+Shift+1
Przejdź do treści głównej Alt+Shift+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+Shift+3
Przejdź do menu górnego Alt+Shift+4
Przejdź do menu dolnego Alt+Shift+5
Przejdź do mapy serwisu Alt+Shift+6