Strona główna » Edukacja i kultura » Nadchodzą zmiany w organizacji edukacji w Dzierzgoniu

Nadchodzą zmiany w organizacji edukacji w Dzierzgoniu

W rozmowach mieszkańców Dzierzgonia, nader często pojawia się temat szkół i przedszkola w naszym mieście. Chodzi m in. o warunki, w jakich uczą się dzieci i młodzież, o sytuację pracowników placówek oświatowych.  Z żywym zainteresowaniem rodziców spotyka się pomysł adaptacji budynku przedszkola na potrzeby utworzenia tak bardzo potrzebnego żłobka.

Burmistrz Dzierzgonia podjęła decyzję by przyjrzeć się temu bliżej i przygotować plany reorganizacji tak by stworzyć lepsze warunki do pracy i nauki. 

W konsekwencji, wspólnie z dyrektorami szkoły podstawowej i przedszkola, podjęliśmy się analizy bazy lokalowej a także możliwości technicznych służących podniesieniu jakości kształcenia naszych dzieci.

W pracach grupy roboczej na plan pierwszy wysunęły się następujące problemy:

  • Dzieci 6- letnie są podzielone w dwóch budynkach (szkoła i przedszkole) co nie sprzyja dobrej integracji i organizacji życia placówki.
  • Młodzież starsza w budynku na Zawadzkiego  ma nie najlepsze warunki do realizacji zajęć wychowania fizycznego podczas gdy na ulicy Krzywej 2 sale sportowe są nie w pełni wykorzystane.

Po analizie ilości uczniów i zasobów lokalowych oraz rozpatrzeniu możliwie różnych wariantów, doszliśmy do wniosku, iż najlepszym rozwiązaniem będzie adaptacja budynku przy ulicy Zawadzkiego dla dzieci najmłodszych. Pojawiła się propozycja by tam umiejscowić dzieci 6-letnie oraz klasy od 1 do 4. Dzięki temu od klasy 0 do 3 dzieci będą prowadzone przez jednego nauczyciela co jest bardzo ważne dla ich rozwoju. Dzieci będą uczyć się w przestronnych salach. Duży parking i plac przed szkołą ułatwi rodzicom dowożenie i odbiór dzieci. Jeśli pojawi się taka potrzeba uruchomimy zostanie transport zbiorowy dla dzieci z Westerplatte czy Jagiełły.

Uczniowie klas od 5 do 8 będą uczyć się w budynku przy ulicy Krzywej. Dzięki takiemu rozwiązaniu do ich dyspozycji będą 2 sale sportowe, które stworzą najlepsze warunki do rozwoju fizycznego, będzie możliwe utworzenie klasy sportowej. W Tęczowym przedszkolu powstanie miejsce opieki dla dzieci od 1 do 3 roku życia. Ponadto będą tam pod opieką dzieci od lat 3 do 5. Zmiany organizacyjne nie wpłyną negatywnie na zatrudnienie nauczycieli.

 

Metryka wpisu:

Data publikacji - 29 stycznia 2019
Ostatnia modyfikacja - 30 października 2019

dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik

Skip to content
Wróć na początek strony Alt+Shift+0 Przejdź do wyszukiwarki Alt+Shift+1
Przejdź do treści głównej Alt+Shift+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+Shift+3
Przejdź do menu górnego Alt+Shift+4
Przejdź do menu dolnego Alt+Shift+5
Przejdź do mapy serwisu Alt+Shift+6