Strona główna » Inwestycje » OŚWIADCZENIE PREZYDIUM MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ GMINY DZIERZGOŃ

OŚWIADCZENIE PREZYDIUM MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ GMINY DZIERZGOŃ

Szanowni Państwo, drogie koleżanki i koledzy!
W ostatnim czasie została sfinalizowana inwestycja projektu budżetu obywatelskiego 2020, która zakładała odnowienie muru oporowego przy ulicy Elbląskiej w Dzierzgoniu i umiejscowienie przy nim napisu #Dzierzgoń2028. Projekt ten został zgłoszony przez Młodzieżową Radę Miejską.

Jako organizacja, która na pierwszym miejscu stawia pracę na rzecz Gminy Dzierzgoń uznaliśmy, że mur oporowy przy ulicy Elbląskiej jest miejscem mało reprezentatywnym i nie przynosi chluby naszej miejscowości. Nasza inicjatywa w budżecie obywatelskim uzyskała poparcie większości głosujących mieszkańców i ostatnio została ukończona. Ubolewamy nad faktem, że wokół tego narosło wiele wątpliwości, jednak w niniejszym oświadczeniu postaramy się wyjaśnić wszystkie niedomówienia.

Po pierwsze; Gmina Dzierzgoń co roku przekazuje część środków w budżecie miasta do dyspozycji mieszkańców, aby to oni mogli zdecydować w jaki sposób będą gospodarowanie ich środki i aby mogli mieć realny wpływ na inwestycje realizowane w naszej Gminie, wyrażając swoją wolę w demokratycznym głosowaniu. To właśnie z woli mieszkańców Gminy Dzierzgoń nasz projekt został zrealizowany!

Kolejne wątpliwości jakie pojawiły się po wykonaniu projektu MRM, dotyczą muralu pt. „Powiślański Sznyt” który widnieje na owym murze. Zdajemy sobie sprawę, że mural jest sztuką, jednak Przewodniczący MRM dostawał zapewnienia przed jego wykonaniem, że mural nie będzie kolidował z naszym projektem budżetu obywatelskiego. W tym miejscu warto również nadmienić, iż projekt początkowo miał wyglądać nieco inaczej, a z inicjatywą wykonania muralu wyszedł Dzierzgoński Ośrodek Kultury za administracji poprzedniego kierownictwa. W tym momencie nie mogliśmy umieścić napisu #Dzierzgoń2028 w innym miejscu, ponieważ nie byłoby to zgodne z projektem, który przedstawiliśmy mieszkańcom i jednocześnie część gminnej społeczności, która wybrała owy projekt mogłaby poczuć się oszukana, czego chcielibyśmy uniknąć.

Dostajemy także wiele pytań od naszych mieszkańców dotyczących zamysłu napisu #Dzierzgoń2028. Projekt budżetu obywatelskiego jest bezpośrednio powiązany ze strategią ekologiczną przyjętą przez Młodzieżową Radę Miejską w 2020 roku, która zakłada, że Dzierzgoń na 740 – lecie miasta w 2028 roku, będzie miastem czystym i zielonym, wolnym od „kopciuchów” z 1000 nowo posadzonych drzew, miastem które selektywnie segreguje 70% wytworzonych odpadów. Głęboko wierzymy, że nasze oświadczenie rozwieje wszelkie wątpliwości i wszyscy wspólnie będziemy mogli cieszyć się z zakończenia realizacji kolejnej inwestycji w Gminie Dzierzgoń.

Przewodniczący: Szymon Kamiński
Wiceprzewodniczący: Maciej Leoniak, Konrad Kopacz
Sekretarz: Joanna Kwolek
Do wiadomości:
Burmistrz Dzierzgonia – p. Jolanta Szewczu

Metryka wpisu:

Data publikacji - 4 grudnia 2021
Ostatnia modyfikacja - 13 grudnia 2021

dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik

Skip to content
Wróć na początek strony Alt+Shift+0 Przejdź do wyszukiwarki Alt+Shift+1
Przejdź do treści głównej Alt+Shift+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+Shift+3
Przejdź do menu górnego Alt+Shift+4
Przejdź do menu dolnego Alt+Shift+5
Przejdź do mapy serwisu Alt+Shift+6