Wróć na początek strony Alt+Shift+0 Przejdź do wyszukiwarki Alt+Shift+1
Przejdź do treści głównej Alt+Shift+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+Shift+3
Przejdź do menu górnego Alt+Shift+4
Przejdź do menu dolnego Alt+Shift+5
Przejdź do mapy serwisu Alt+Shift+6
Press "Enter" to skip to content

Informacja dla rodziców i pracowników klubu dziecięcego oraz przedszkola

Szanowni Państwo! Drodzy rodzice dzieci w wieku przedszkolnym!
W obecnej sytuacji bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców i pracowników klubu dziecięcego oraz przedszkola jest dla mnie priorytetem.
W dniu 29 kwietnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o otwarciu od dnia 6 maja br. żłobków, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Kwestia decyzji o otwarciu należeć będzie do organu prowadzącego.
Aby to było możliwe należy spełnić wytyczne Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.
Po konsultacjach z kierownikami placówek informuję, iż ze względu na bezpieczeństwo, decyzje o ewentualnym otwarciu placówek zostaną podjęte 11 maja.
Niezbędne zakupy oraz wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego wymagają czasu, by solidnie przygotować się do stawianego przed nami zadania. Musimy mieć szczegółowe wytyczne i czas, aby przygotować się do otwarcia placówek. Przed nami zakupy niezbędnego sprzętu do dezynfekcji urządzeń, materiałów do ochrony osobistej dla personelu oraz przygotowanie odpowiednich procedur postępowania. Wymaga to konsultacji ze specjalistami z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
Bezpieczeństwo dzieci, ich rodziców oraz personelu jest dla mnie najważniejsze.
Pragnę podkreślić, iż otwarcie klubu dziecięcego czy przedszkola musi wiązać się z zapewnieniem bezpiecznych warunków pobytu dzieci i pracowników. Proponowane na dziś rozwiązania nie dają takich gwarancji i wiążą się z wysokim ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa.
Zależy mi na szybkim powrocie do normalności jednak nie za wszelką cenę kosztem zdrowia dzieci, pracowników oraz ich rodzin.

Burmistrz Dzierzgonia
Jolanta Szewczun

Skip to content