12-04-2017
Remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury

Remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury z pieniędzy Ministerstwa!
Mamy świetną wiadomość dla mieszkańców gminy Dzierzgoń. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura domów kultury przyznało 227 tys. złotych naszej gminie na remont Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
To kolejne już środki ministerialne dla DOK-u. W ubiegłym roku z ministerialnego programu ochrony zabytków gmina pozyskała 70 tys. zł na remont dachu, podobną kwotę gmina uzyskała w tym roku na dokończenie tego remontu.

Celem obecnego projektu jest remont infrastruktury. Przewidziano między innymi wymianę instalacji elektrycznej z aluminiowej na miedzianą, wymianę oświetlenia na ledowe, naprawę i uzupełnienie tynków, malowanie pomieszczeń, wymianę podłóg, posadzek, a także instalacji wodnokanalizacyjnej czy konserwację stolarki drzwiowej. Z tych środków ma też zostać zakupione wyposażenie do pracowni tematycznych.

-To fantastyczna wiadomość, mówi Elżbieta Domańska, Burmistrz Dzierzgonia, bo to gmina była wnioskodawcą. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tym projekcie. Dzięki tym środkom poprawi się bezpieczeństwo obiektu, komfort pracy pracowników i osób korzystających z oferty kulturalnej DOK. Tym bardziej to miłe, że udało nam się znaleźć w gronie zaledwie kilku gmin z Pomorza, które uzyskały dofinansowanie ministerstwa.
Remont zostanie przeprowadzony jeszcze w tym roku. Część środków na jego realizację pochodzić będzie także z budżetu gminy.