Strona główna » Aktualności » Wybory sołtysów i przewodniczących osiedli zakończone

Wybory sołtysów i przewodniczących osiedli zakończone

Dobiegły końca wybory do organów wykonawczych jednostek pomocniczych, które trwały od 16 lutego do 28 marca 2019 r. W gminie Dzierzgoń funkcjonuje 12 sołectw, 3 osiedla wiejskie i 5 osiedli miejskich. Spotkania z mieszkańcami były z jednej strony okazją do podsumowania i oceny czteroletniej działalności ustępujących władz jednostek pomocniczych, z drugiej  sposobnością dla nowo wybranej burmistrz Dzierzgonia by spotkać się z mieszkańcami wsi i osiedli i podziękować za udział w wyborach samorządowych, w październiku 2018 roku. Burmistrz Dzierzgonia uczestniczyła we wszystkich spotkaniach osobiście, spotykając się z około 700 mieszkańcami gminy Dzierzgoń. Bezpośredni kontakt z wyborcami był również okazją do przedstawienia planów i zamierzeń burmistrz na najbliższe lata. Głównymi tematami, które poruszała na zebraniach Burmistrz Dzierzgonia była gospodarka odpadami, planowane inwestycje oraz oświata.

Wybory pokazały, że wielu dotychczasowych sołtysów cieszy się społecznym zaufaniem, co potwierdził ich wybór na następną kadencję. Poniżej prezentujemy tych, którym mieszkańcy powierzyli zaszczytną funkcję we władzach jednostek pomocniczych naszej gminy

Sołectwo Budzisz

Sołtys: Błaszczyk Robert

Rada Sołecka:

  1. Baniak Dorota
  2. Liczbik Piotr
  3. Stolc Janusz
  4. Piątek Milena

 

Sołectwo Żuławka Sztumska

Sołtys: Dywan Irena

Rada Sołecka:

  1. Babieczko Piotr
  2. Buć Jan
  3. Bośko Piotr
  4. Maczyszyn Lucyna

 

Sołectwo Bągart

Sołtys: Skwarek Andrzej

Rada Sołecka:

  1. Szmigiel Mirosław
  2. Sikora Adam
  3. Sokalska Henryka
  4. Szota Arkadiusz
  5. Szutko Danuta
  6. Zasowski Marek

 

Sołectwo Jasna

Sołtys: Mazurek Barbara

Rada Sołecka:

  1. Majewski Wiesław
  2. Pacanek Elżbieta
  3. Skucha Marek
  4. Sokołowska Ewa

 

Sołectwo Morany

Sołtys: Stankiewicz Paulina

Rada Sołecka:

  1. Kalinowski Maciej
  2. Krajnik Renata
  3. Stankiewicz Małgorzata
  4. Szary Michał
  5. Zdunek Paweł

 

Sołectwo Poliksy

Sołtys: Krauze Aleksandra

Rada Sołecka:

  1. Wojtowicz Henryk
  2. Michalski Paweł
  3. Kwolek Ryszard
  4. Markowicz Natalia

 

Sołectwo Ankamaty

Sołtys: Sikora Marek

Rada Sołecka:

  1. Banasiak  Bogumiła
  2. Bąk Dariusz
  3. Kozak Andrzej
  4. Twardowska Małgorzata

 

Sołectwo Nowiec

Sołtys: Pielak Henryk

Rada Sołecka:

  1. Jaszewska Anna
  2. Kun Adam
  3. Sugalski Leszek
  4. Zima Zbigniew

 

Sołectwo Prawice

Sołtys: Mirosław Szewczun

Rada Sołecka:

  1. Bubiec Mateusz
  2. Górak Marcin
  3. Rutkowski Krystian

 

Sołectwo Bruk

Sołtys: Link Mieczysław

Rada Sołecka:

  1. Chwesiuk Barbara
  2. Jaskółowska Zenobia
  3. Wesołowski Piotr
  4. Cywiński Andrzej

 

Sołectwo Tywęzy

Sołtys: Baczyński Kamil

Rada Sołecka:

  1. Nowicki Marcin
  2. Mejer Danuta
  3. Rogowska Anna
  4. Wąsowska Krystyna

 

Sołectwo Minięta

Sołtys: Wiśniewski Mariusz

Rada Sołecka:

  1. Bochra Edward
  2. Dubicki Kamil
  3. Waszczyszyn Jan
  4. Możdzeń Henryka
  5. Krzywdzińska Beata

 

Osiedle Nr 1 w Jasnej

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Golędzik Józef

Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla: Golędzik Robert

Zarząd Osiedla:

  1. Wesołowski Jerzy
  2. Sokołowska Małgorzata
  3. Skoworotko Edmunt

 

Osiedle Nr 2 w Jeziornie

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Bończoszek Teresa

Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla: Jarzembińska Małgorzata

Zarząd Osiedla:

  1. Wdowiak Dominik
  2. Bończoszek Adrian
  3. Partyga Bartosz

 

Osiedle Nr 3 w Stanowie

Przewodniczący Zarządu Osiedla: Goździkowska Barbara

Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla: Malec Ewa

Zarząd Osiedla:

  1. Łozowska Mariola
  2. Przybilski Tomasz
  3. Witkowska Elżbieta

 

Osiedle Nr 1 w Dzierzgoniu

Przewodniczący: Król Józef

Zastępca Przewodniczącego: Pskiet Andrzej

Zarząd Osiedla:

  1. Przybysz Paulina
  2. Mularczyk Milena
  3. Pskiet Łukasz

 

Osiedle Nr 2 w Dzierzgoniu

Przewodniczący: Siatkowski Andrzej

Zastępca Przewodniczącego: Orchowska Bożena

Zarząd Osiedla:

  1. Gostumski Stanisław
  2. Kuciński Zbigniew
  3. Lipińska Janina
  4. Sikora Krystyna

 

Osiedle Nr 3 w Dzierzgoniu

Przewodniczący: Karabin Ryszard

Zastępca Przewodniczącego: Czechowski Zbigniew

Zarząd Osiedla:

  1. Zieliński Paweł
  2. Komorowski Bartosz
  3. Zielińska Amalia

 

Osiedle Nr 4 w Dzierzgoniu

Przewodniczący: Karabin Adam

Zastępca Przewodniczącego: Lepka Mateusz

Zarząd Osiedla:

  1. Kurak Czesława
  2. Gregorkiewicz Jolanta
  3. Tutaj Henryk

 

Osiedle Nr 5 w Dzierzgoniu

Przewodniczący : Szpejewski Tomasz

Zastępca Przewodniczącego: Formela Marian

Zarząd Osiedla:

  1. Opalewska Jolanta
  2. Kwiatkowski Stanisław
  3. Kędzierska Irena

Burmistrz Dzierzgonia  składa szczególne podziękowania Pani Grażynie Grzybowskiej, która jak zwykle przygotowała i sprawnie przeprowadziła wybory władz jednostek pomocniczych.

Metryka wpisu:

Data publikacji - 5 kwietnia 2019
Ostatnia modyfikacja - 30 października 2019

dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik
dziennik

Skip to content
Wróć na początek strony Alt+Shift+0 Przejdź do wyszukiwarki Alt+Shift+1
Przejdź do treści głównej Alt+Shift+2
Przejdź do danych kontaktowych Alt+Shift+3
Przejdź do menu górnego Alt+Shift+4
Przejdź do menu dolnego Alt+Shift+5
Przejdź do mapy serwisu Alt+Shift+6