Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Rewaloryzacja parku miejskiego w Dzierzgoniu
Data dodania: 20-08-2010
REWALORYZACJA PARKU MIEJSKIEGO W DZIERZGONIU – WZGÓRZE ZAMKOWE WRAZ Z OTOCZENIEM

Działanie: 6.4. Wspieranie i zachowanie walorów przyrodniczych
Tytuł projektu: „Rewaloryzacja parku miejskiego w Dzierzgoniu – Wzgórze Zamkowe wraz z otoczeniem ”
Wartość całkowita: 1 706 899,62 zł
Kwota dofinansowania: 853 449,80 zł
Poziom dofinansowania: 50%
Termin realizacji: 03.2009 r. – 11.2010 r.
Opis zadania: Przedmiotem projektu jest rewaloryzacja parku miejskiego w Dzierzgoniu o powierzchni 3,46 ha. Park odzyska dawny charakter poprzez stylizowane kompozycje roślinne. Dodatkowo całość wzgórza zostanie podświetlona iluminacją świetlną. Utworzone zostaną punkty widokowe, amfiteatr, plac zabaw oraz alejki. Wykorzystując przestrzeń publiczną stworzymy miejsce rekreacji i wypoczynku dla turystów i mieszkańców Dzierzgonia, osiągając cel główny jakim jest zrównoważone wykorzystanie walorów przyrodniczych regionu i rozwój turystyki.

Data dodania: 28-11-2011
Informacja o źródłach finansowania

Informacja o źródłach finansowania - pobierz

Data dodania: 02-12-2009
Rewaloryzacja parku miejskiego w Dzierzgoniu – Wzgórze Zamkowe wraz z otoczeniem

 

Z wielką przyjemnością informujemy wszystkich mieszkańców naszej gminy, że tak oczekiwane prace związane z odnowieniem Wzgórza Zamkowego w Dzierzgoniu się rozpoczęły. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Gminy Dzierzgoń. W ramach inwestycji, która trwać będzie do końca września 2010 roku zostaną wykonane min; oświetlone ciągi komunikacyjne, tarasy widokowe, stylizowany na gotycką budowlę amfiteatr, plac zabaw dla dzieci z fontanną oraz wiele innych elementów, dzięki którym nasz park będzie wyjątkowym miejscem. Planowane jest również wykonanie robót związanych ze wzmocnieniem i wyeliminowaniem erozji skarp od ulic Morcinka, Mickiewicza i Elbląskiej. Ponadto na terenie Wzgórza Zamkowego, zgodnie z projektem i zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, będą przeprowadzone prace niwelacyjne terenu, na którym posadzone zostaną nowe krzewy i drzew. Uzupełnią one istniejące aleje, w których rosną wielowiekowe lipy i dęby. Wszystkie prace oraz nasadzenia będą prowadzone w stylu utrzymującym zabytkowy charakter miejsca oraz w oparciu o istniejące gatunki roślin. W celu ochrony i utrzymania porządku na terenie Wzgórza Zamkowego, zostanie zainstalowany nowoczesny system monitoringu, który w każdych warunkach czuwać będzie nad bezpieczeństwem osób odwiedzających to atrakcyjne miejsce.

Galeria zdjęć

W górę
Wiadomości
29-04-2017
Uwaga mieszkańcy!
Niestety że względu na pogodę dzisiejsze otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego zostało przeniesione na inny termin. Taka decyzja została podjęta ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy na kolejne dni majówki w Dzierzgoniu!
czytaj więcej...
28-04-2017
Akcja posesja
Drodzy Mieszkańcy!W związku z licznymi zgłoszeniami od Policji, Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego dotyczącymi złego lub braku oznakowania nieruchomości numerem porządkowym, Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawia akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmie działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń.Za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.
czytaj więcej...
28-04-2017
Grafik funkcjonowania ZGKIM i RPWiK
Przedstawiamy grafik funkcjonowania RPWiK i ZGKiM podczas majówki.
czytaj więcej...
28-04-2017
Podziękowania MOPS
Dyrektor Miejskiego Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu wraz z pracownikami składają serdeczne podziękowania uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II – członkom Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy oraz ich opiekunowi Panu Dariuszowi Browarczykowi za przeprowadzenie w dniu 01.04.2017 r. po raz 24 Świątecznej Zbiórce Żywności „Wielkanocny Dar Serca”. Dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy, a także dzięki ofiarności mieszkańców zebrano ok. 200 kg artykułów spożywczych, które zostały przekazane osobom potrzebującym. Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do kierownictwa i personelu sklepów: „Lewiatan” i „Dino”. Serdeczne podziękowania kierujemy do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyli się do naszej akcji.  
czytaj więcej...
26-04-2017
Nieczynny plac zabaw
Informujemy, że ze względu na zły stan techniczny urządzeń na placu zabaw na ulicy Zawadzkiego Gmina Dzierzgoń podjęła decyzję o jego likwidacji. Urządzenia nie nadawały się do dalszego użytkowania przez dzieci. To trudna decyzja, lecz działania takie były konieczne, aby nikomu niestała się krzywda. Gmina planuje ponowne zagospodarowaniem tego terenu pod miejsce rekreacyjne. Tym samym zapraszamy Państwa do korzystania z Placu zabaw NIVEA na pl. Kościuszki oraz na otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego, które odbędzie się w sobotę (29.04) o godz. 14:00.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1147958
webmasters: K.S. & S.R.