Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKRemont Pomieszczeń Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury w ramach zadania Infrastruktura Domów KulturyRemont zewnętrznej połaci dachu na Dzierzgońskim Ośrodku KulturyUtworzenie i wyposażenie placówki Senior + dofinansowanego w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2015-2020, Edycja 2017"Wzmacniamy gminne przedszkola" - cykl kompleksowych działań na rzecz rozwoju i poprawy jakości przedszkolnej w Gminie DzierzgońAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 21-03-2017
Budżet Obywatelski 2017
Zakończyło się głosowanie na Budżet Obywatelski Gminy Dzierzgoń 2017 r. W tym roku na trzy proponowane projekty oddano łącznie aż 641 głosów, z czego 7 przy pomocy papierowych kart do głosowania.
Przedstawiamy oficjalne wyniki głosowania:
I. Plac zabaw w ogrodzie przy Szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu - 244.
II. Remont chodników na osiedlu Westerplatte w Dzierzgoniu - 229.
III. Naprawa uszkodzonych odcinków nawierzchni na ulicy i sporadycznie chodników na osiedlu im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu - 168.
O dalszych pracach związanych z realizacją Budżetu Obywatelskiego będziemy Państwa informować na bieżąco.
Data dodania: 22-03-2017
Kongresu Kultury Pomorskiej

Zapraszamy na spotkanie w ramach Kongresu Kultury Pomorskiej.
Termin: 23.03.2017, godz.10.30
Spotkanie w Czarnej Sali Sceny Lalkowej imienia Jana Wilkowskiego w Kwidzynie jest adresowane do wszystkich zainteresowanych kulturą w powiatach: gdańskim, kwidzyńskim, malborskim, nowodworskim, starogardzkim, sztumskim i tczewskim. Chodzi o silną, aktywną reprezentację osób, którą chcą mieć wpływ na kształt kultury w Regionie, jaki wszyscy tworzymy.
Zapraszamy do potwierdzenia obecności poprzez wypełnienie i przesłanie formularza znajdującego się na stronie http://kongres.pomorzekultury.pl/obrady…/region-iii-kwidzyn/ Na stronie Kongresu dostępna jest pełna informacja, w tym o pozostałych wydarzeniach i formularze zgłoszeniowe. Wcześniejsza rejestracja pozwoli na lepsze przygotowanie spotkań. Załączamy także podręczny kalendarz wydarzeń oraz pierwszy komunikat.

Data dodania: 17-03-2017
Oddaj krew - uratuj życie!

28 marca (wtorek) na parkingu przed Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu będzie stał ambulans do pobierania krwi. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!
KTO MOŻE ODDAĆ KREW?
Każdy kto:
- jest w wieku od 18 do 65 lat;
- waży powyżej 50 kg;
- posługuje się językiem polskim;
- przedstawi dokument tożsamości ze zdjęciem, adresem zamieszkania oraz numerem PESEL;
- odpowiada wymaganiom zdrowotnym pozwalającym na ustalenie na podstawie badań lekarskich i badań laboratoryjnych, że każdorazowe pobranie krwi nie spowoduje ujemnych skutków dla jego stanu zdrowia lub stanu zdrowia przyszłego biorcy w szczególności na skutek występowania przeciwwskazań stałych lub czasowych do pobrania krwi;
- temperatura ciała, która mierzona jest pod pachą nie powinna przekraczać 37°C;
- przeszła pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi od kandydata na dawcę krwi lub od dawcy krwi, obejmujące: wywiad medyczny oraz skrócone badanie przedmiotowe.

Co trzeba zrobić, aby oddać krew?

 

Data dodania: 21-03-2017
VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich

W Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Oddział w Starym Polu, w dniu 16 marca br. odbył się VII Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle. Turniej miał charakter eliminacji powiatowych do „XIV Wojewódzkiego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”. W turnieju wzięły udział koła gospodyń wiejskich oraz stowarzyszenia z powiatu kwidzyńskiego, malborskiego, sztumskiego oraz nowodworskiego. Komisja turniejowa wyłoniła laureatów z poszczególnych powiatów. W Powiecie Sztumskim kreatywnością, estetyką i dobrym smakiem w poszczególnych konkurencjach popisały się nasze Panie z „Forum Żuławskich Dziewczyn”, które będą reprezentować nas na „XIV Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”. Gratulujemy!

Data dodania: 20-03-2017
Kocham Moja Gminę

Dziś w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Kocham Moją Gminę Dzierzgoń”. 
Spośród 106 prac wyłoniono 21 laureatów w dwóch kategoriach technicznych (prace plastyczne i prace fotograficzne) oraz trzech kategoriach wiekowych. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy włożyli swój czas i energię, aby przybliżyć nam piękno naszych okolic.

GALERIA

Data dodania: 20-03-2017
Wiosna!

Pierwszy Dzień Wiosny w kalendarzu widnieje pod datą 21 marca. Co ciekawe, wiosna niekoniecznie co roku przychodzi właśnie 21 marca. Pierwszy dzień wiosny astronomicznej przypada już dziś, czyli 20 marca, w momencie równonocy wiosennej. Jest to moment, gdy noc i dzień mają taką sama długość i trwają po 12 godzin. Od tego momentu wszystkie kolejne dni są dłuższe niż noce, aż do czerwcowego przesilenia letniego.

Data dodania: 17-03-2017
Działki na Sprzedaż

Burmistrz Dzierzgonia ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dzierzgoń.
Lokalizacja: Obręb Nowiec (Judyty):
- nr działki: 13/60
- powierzchnia 1688 m2
- Cena wywoławcza 40 000 zł
Teren przeznaczony jest pod zabudowę jednorodzinną. Nieruchomość znajduje się w obszarze uzbrojonym w: energię elektryczną, wodociągi, kanalizację i przyłącza gazowe.

Więcej informacji: http://bip.dzierzgon.pl/?a=1525

Data dodania: 14-03-2017
Ostatni Dzień Budżetu Obywatelskiego

Przypominamy, że głosowanie na Budżet Obywatelski kończy się dziś o godz. 23:59. Przedstawiamy najnowsze wyniki głosowania:
I. Naprawa uszkodzonych odcinków nawierzchni ulicy i sporadycznie chodników na osiedlu im. Jana Pawła II - 113 głosów,
II. Plac zabaw w ogrodzie przy szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - 205 głosów,
III. Remont chodników na os. Westerplatte - 165 głosów
Podane wyniki uwzględniają tylko głosowanie internetowe. Oficjalne wyniki po zakończeniu glosowania przedstawimy już niebawem!
Głosować można za pomocą strony internetowej: https://bo.dzierzgon.pl/src/index.php lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu.
Zapraszamy do głosowania!

Data dodania: 27-02-2017
BUDŻET OBYWATELSKI GMINY DZIERZGOŃ 2017

GŁOSOWANIE INTERNETOWE - kliknij tu

 

Zakończył się etap weryfikacji wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Dzierzgoń. Czas więc przystąpić do głosowania na jeden z trzech projektów z obrębu miasta Dzierzgonia. Głosować można od 01.03.2017 r. do 14.03.2017 r.
Osobami uprawnionymi do głosowania są mieszkańcy Okręgu Dzierzgoń, którzy w trakcie głosowania ukończyli 18 lat oraz posiadają ponadto czynne prawo wyborcze w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks wyborczy z dnia 5 stycznia 2011 r. (Dz. U. nr 21 poz. 112 z pózn. zm.) i są umieszczone w spisie wyborców.
Każdy, kto zechce wziąć udział w głosowaniu, swój głos będzie mógł oddać w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu przy pomocy karty do głosowania po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość. Istnieje także możliwość oddania głosu przez internet pod linkiem: https://bo.dzierzgon.pl/src/index.php
Pamiętaj, masz TYLKO JEDEN GŁOS, więc wykorzystaj go dobrze!

Data dodania: 13-03-2017
W sobotę obchodziliśmy Dzień Sołtysa!

Z okazji Dnia Sołtysa Wszystkim Sołtysom i Radom Sołeckim pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń oraz satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym.

Data dodania: 13-03-2017
Dzień Kobiet

W tym roku wszystkie panie zamieszkujące naszą gminę miały spory wybór atrakcji aby uczcić swoje święto. Od soboty do środy można było u nas znaleźć coś dla siebie. W sobotę obchodziliśmy Dzień Teściowej. Każda pani, dzięki wspaniałej Bibliotece, mogła na fotelu teściowej poczytać sobie słynne dowcipy o teściowej. W poniedziałek odbyły się bardzo kobiece warsztaty orientalnego tańca brzucha. We wtorek mogliśmy spędzić wieczór baaardzo wesoło za sprawą genialnych panów z kabaretu Łowcy.B. W środę zaś, każda pani mogła sobie podarować chwilę relaksu w Bibliotece Publicznej i przy kawie i ciastku oddać się kobiecej literaturze. Dzierzgoński Ośrodek Kultury składa wszystkim paniom życzenia zdrowia, pomyślności i pogody ducha, do której - mamy nadzieję - przyczyniliśmy się w ciągu tych kilku dni :)

Data dodania: 08-03-2017
Dzień Kobiet

Data dodania: 06-03-2017
Budżet Obywatelski 2017

Został już tylko jeden dzień do końca głosowania na Budżet Obywatelski Gminy Dzierzgoń 2017! 
Najnowsze wyniki:
I. Naprawa uszkodzonych odcinków nawierzchni ulicy i sporadycznie chodników na osiedlu im. Jana Pawła II - 108 głosów,
II. Plac zabaw w ogrodzie przy szkole Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - 157 głosów,
III. Remont chodników na os. Westerplatte - 103 głosów

Głosować można za pomocą strony internetowej: https://bo.dzierzgon.pl/src/index.php lub osobiście w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu. 
Zapraszamy do głosowania!

Data dodania: 03-03-2017
Jabłka

W dniu dzisiejszym (tj. 03.03.2017r.) po raz kolejny strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bągarcie dostarczyli do magazynu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu transport jabłek z Polskiego Czerwonego Krzyża w Malborku. Jabłka przeznaczone są dla mieszkańców Gminy Dzierzgoń. Wydawanie jabłek odbędzie się w poniedziałek 06.03.2017r. w godzinach od 10.00 do 13.00 w magazynie żywności przy ul. Zawadzkiego 78.

Data dodania: 03-03-2017
Projekt Przedszkolny!

Gmina Dzierzgoń złożyła w ramach ogłoszonego konkursu przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wniosek dot. wzmocnienia gminnych przedszkoli, którego celem jest rozwój i poprawa jakości edukacji przedszkolnej w gminie Dzierzgoń. W połowie stycznia 2017 r. została podpisana umowa o dofinansowanie projektu. Wartość całkowita projektu to 508.904,13 zł, kwota dofinansowania to 432.568,51 zł. Ze środków skorzystają Tęczowe Przedszkole w Dzierzgoniu wraz z filią w Żuławce Sztumskiej oraz oddział przedszkolny w Bągarcie w postaci placów zabaw, pomocy i materiałów dydaktycznych, wyposażenia sal, zajęć dla dzieci oraz wyjazdów edukacyjnych. Projekt będzie realizowany do 31.10.2018 r. Gmina wystąpiła także z wnioskiem o uruchomienie pierwszej zaliczki na kwotę 211 tys. zł. O dalszych postępach prac będziemy Państwa informować na bieżąco.

Data dodania: 01-03-2017
Żołnierze Wyklęci

Dziś o godzinie 12:00 pod pomnikiem pamięci przed Urzędem Miejskim w Dzierzgoniu odbył się oficjalny apel mający na celu uczczenie bohaterskiej walki Żołnierzy Wyklętych.
Apel zorganizowany został przez Młodzieżową Radę Miejską w Dzierzgoniu oraz uczniów gimnazjum. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili włodarze gminy w osobach Burmistrza Dzierzgonia, Pani Elżbiety Domańskiej, Zastępcy Burmistrza, Pani Alicji Podlewskiej oraz dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu, Pan Maciej Karabin. Uczestnicy obchodów złożyli wieńce i znicze pod pomnikiem, czcząc tym samym bohaterską walkę Żołnierzy Wyklętych o Wolną Polskę! Opiekun MRM Pan Dariusz Browarczyk poprowadził apel, a jego podopieczni rozdali okolicznościowe gazetki.
Więcej zdjęć: LINK 

Data dodania: 01-03-2017
Święto Kobiet w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury

Zapraszamy Państwa na Święto Kobiet do Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury.
4 marca - Dzień teściowej - przygotowane zostaną dla Państwa książeczki humorystyczne.
6 marca - Warsztaty Orientalnego Tańca Brzucha - Aula RTI od godz 17:00, wstęp 20 zł. 
7 marca - Kabaret Łowcy.B - Aula Zespołu Szkół od godz. 19:00, wstęp 35 zł. 

Data dodania: 28-02-2017
Rozbudowa remizy OSP Dzierzgoń

Rozpoczęły się prace mające na celu montażu dwuwarstwowej płyty dachowej na Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierzgoniu. To jeden z najważniejszych i najtrudniejszych etapów prac. O przebiegu inwestycji będziemy Państwa informować na bieżąco.

Data dodania: 23-02-2017
Tłusty Czwartek

Dziś jest tłusty czwartek! Dla wielu „najważniejsze święto w roku”.

Tłusty czwartek – w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także jako zapusty. Tłusty czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W tym dniu dozwolone jest objadanie się.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło.

Przeciętny pączek to ok. 300-400 kcal spalimy go w ciągu 6-8 godz. oglądania telewizji 

Data dodania: 22-02-2017
Reforma edukacji
Wczoraj podczas sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu Radni zdecydowali o utworzeniu jednej Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu na ul. Krzywej oraz filii na ul Zawadzkiego.
Zaletami tego rozwiązania są:
Brak rejonizacji, czyli brak obwodów jest odpowiedzią na obawy rodziców, co do posyłania mniejszych dzieci do szkoły przy ul. Zawadzkiego. Brak podziału miasta pozwoli także na zapoznanie się grup rówieśniczych z terenu całego miasta. 
Argumentem przemawiającym za jedną szkołą jest lepsze wykorzystanie potencjału obu budynków w odniesieniu do liczby uczniów w szkole — Dyrektor w zależności od potrzeb decyduje, które grupy uczyć się będą w poszczególnych budynkach.
Kolejnym elementem przemawiającym za Jedną szkołą w dwóch budynkach jest organizacja szkoły z pominięciem zmianowości.
Także jedna Rada Pedagogiczna pomoże na lepsze wykorzystanie potencjału ludzkiego — pozwoli to na lepszą współpracę pomiędzy wszystkimi nauczycielami i uczniami, zmniejszy to ryzyko niezdrowej rywalizacji pomiędzy placówkami. 
Taki wariant pozwoli na rozwijanie się uczniów w swoich grupach rówieśniczych.
Jest to najkorzystniejszy z wariantów dla gminy pod kątem ekonomicznym w kontekście przystosowania technicznego i wyposażenia poszczególnych budynków. Pozwala na lepsze wykorzystanie obecnej bazy szkolnej, bez ponoszenia dużych nakładów na pełne przystosowanie dwóch budynków do potrzeb wszystkich poziomów 8-letniej szkoły. Dotyczy to przede wszystkim przystosowania pomieszczeń po byłym gimnazjum dla dzieci najmłodszych i odwrotnie przystosowania pomieszczeń przy ul. Krzywej dla potrzeb uczniów starszych.

Reforma oświaty - wariant 2 Miasto Dzierzgoń - opis - pobierz

Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń – wariant 2 - wykres - pobierz

Reforma oświaty - SP Bągart - pobierz

Reforma oświaty - SP Bruk - pobierz


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|[ 8 ]|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|43|44|45|46|47|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
18-08-2017
Prośba o wsparcie!
Gmina Sulęczyno zwraca się do Państwa – Ludzi dobrej woli oraz instytucji z ogromną prośbą o pomoc finansową, która zostanie przeznaczona na usuwanie skutków nawałnicy, która spustoszyła naszą Gminę w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r.Wpłaty można przekazywać na wyodrębnione konto bankowe nr: 26 8324 0001 0041 1981 2000 0280 z dopiskiem „Pomoc po nawałnicy”Z góry bardzo dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie. Bernard GruczaWójt Gminy Sulęczyno
czytaj więcej...
18-08-2017
Prognoza zagrożeń pogodowych na weekend
Przedstawiamy Państwu mapę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Jak podaje Instytut Meteorologi i Gospodarki Wodnej najbliższy weekend zapowiada się dość spokojnie. Tylko z piątku na sobotę istnieje możliwość wystąpienia burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h, lokalnie także grad. Tu ustanowiono pierwszy (najlżejszy) stopień zagrożenia. Prosimy o bieżące monitorowanie map pogodowych. http://pogodynka.pl/przewidywanie
czytaj więcej...
18-08-2017
Jak się chronić podczas BURZY?
17-08-2017
Smaki Dziejów
Już jutro zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne w ramach projektu „Smaki dziejów”. Warsztaty odbędą się o godzinie 12:00 w sali widowiskowej DOK. Wspólnie ugotujemy dwie potrawy narodowe pochodzące z kuchni Polskiej oraz Ukraińskiej. Smacznie zapraszamy :)Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego — Kultura Dostępna 2017.
czytaj więcej...
17-08-2017
Opóźnienia w odbiorze odpadów
Drodzy Mieszkańcy.W imieniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informujemy Państwa, że w związku z awarią samochodu śmieciarki, termin odbioru odpadów komunalnych z terenu gminy Dzierzgoń może ulec wydłużeniu.ZGKiM poczynił już kroki, aby ta sytuacja była jak najmniej dla Państwa uciążliwa.W razie pytań prosimy o kontakt tel. 55 276 25 62Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1239691
webmasters: K.S. & S.R.