Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 18-09-2009
Sprzątanie świata – Dzierzgoń 2009


Dziś w naszej gminie rozpoczyna się coroczna akcja koordynowana przez Fundację Nasza Ziemia pod nazwą Sprzątanie świata. Tegoroczna edycja przeprowadzana jest pod nazwą „Pomagajmy Ziemi- codziennie”. Otwarcie przedsięwzięcia odbyło się 11 września w Koszalinie. W dniu dzisiejszym uczniowie szkół z terenu gminy Dzierzgoń przystąpią do sprzątania. Więcej o tej cennej akcji na stronie: http://www.naszaziemia.pl/

Data dodania: 31-08-2009
Nowy rok szkolny 2009/2010

Szanowni Uczniowie i Rodzice
Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Oświaty


W przeddzień nowego roku szkolnego życzymy Państwu wytrwałości i odwagi w kształtowaniu młodych umysłów. Życzymy, aby nadchodzący rok szkolny był okresem nowych wyzwań, pomyślnej współpracy, wzajemnej życzliwości oraz licznych sukcesów we wszelkich działaniach. Niech podejmowany trud stanie się źródłem Waszego zadowolenia oraz radości i wdzięczności uczniów.

Kazimierz Szewczun

         Burmistrz Dzierzgonia          

       Tadeusz Procyk

           Przewodniczący Rady Miejskiej 

                 
              

Data dodania: 07-08-2009
Nowy budynek wielorodzinny

Mamy dobrą wiadomość dla osób ubiegających się o mieszkanie komunalne. Dzięki staraniom burmistrza i podległej mu administracji udało się doprowadzić do podpisania umowy na budowę budynku wielorodzinnego w Dzierzgoniu, przy ulicy Traugutta. W wyniku przeprowadzonego wcześniej postępowania o udzielenie zamówienia publicznego kontrakt podpisano z firmą DOMEK sp. z o.o. Radłowa k/ Ostrowa Wielkopolskiego. W ślad za tym, wykonawca wkrótce przystąpi do organizacji placu budowy, a następnie rozpocznie prace ziemne. Zgodnie z przyjętym harmonogramem realizacji, inwestycja ma być ukończona w połowie grudnia 2009r.

Data dodania: 07-08-2009
Ruszają kolejne projekty


W dniu dzisiejszym Burmistrz Kazimierz Szewczun oraz Skarbnik Halina Redlin podpisali ważne dla lokalnej społeczności umowy. W Starostwie Powiatowym w Malborku doszło do podpisania umów na realizację dwóch projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Pierwszy z nich „Budowa i wyposażenie wiejskiego centrum kultury i rekreacji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną „ zakłada budowę przy Szkole Podstawowej w Bruku obiektu składającego się z salki sportowej o powierzchni 200 m2 wraz zapleczem sanitarno- szatniowym oraz świetlicy wiejskiej. Wartość projektu 699.304 zł w tym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w kwocie 429.900 zł.

Data dodania: 24-06-2009
Dzierzgoń - V lokata w rankingu

Dzierzgońska administracja samorządowa zajęła piąte miejsce w Polsce w najnowszej klasyfikacji tygodnika „Wspólnota” - rankingu „Najtańszy Urząd 2008”, od lat przeprowadzanym w zakresie wydatków bieżących na administrację. Przypominamy, że w roku 2007 Gmina Dzierzgoń uplasowała się na IV miejscu. Zadaniem rankingu „Wspólnoty” jest pokazanie miast, gmin, powiatów i województw, które najlepiej i najoszczędniej gospodarują publicznymi pieniędzmi. Pod uwagę wzięto wszystkie wydatki bieżące zapisane w dziale budżetu 750- administracja publiczna. Wyniki badań są podzielone na 14 grup, w zależności od liczby ludności danej jednostki samorządowej. Urząd Miejski w Dzierzgoniu uplasował się w czołówce miast poniżej 10 tys. mieszkańców.

 

Data dodania: 09-06-2009
WYNIKI WYBORÓW DO PE

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego z dminy Dzierzgoń dostępne są na stronie www.kbw.gov.pl

Data dodania: 07-06-2009
WYCIECZKA SAMORZĄDOWA

Wystawa „Drogi do wolności”.
fot. D.Browarczyk

Po raz piąty Młodzieżowa Rada Miejska i aktywni działacze samorządów szkolnych wybrali się na wycieczkę samorządową. Tegoroczny cel wyprawy był konsekwencją kwietniowego spotkania z posłem p. Janem Kulasem, który zaprosił nas do Sejmu. 5 czerwca o świcie wyruszyliśmy do Warszawy. Mieliśmy nadzieję, że dzień po 20. rocznicy wyborów z 1989 r. zapewni nam dodatkowe atrakcje. I tak się stało, gdyż poza tradycyjną formą zwiedzania parlamentu mogliśmy obejrzeć wystawę „Drogi do wolności”. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się materiałom z okresu nielegalnej działalności opozycji i autentycznym kartkom żywnościowym.

Data dodania: 05-06-2009
Słoneczny Orlik

Z pewnością zespół boisk sportowych „Orlik 2012”, już na dobre „wrósł” w nasze otoczenie i bardzo dobrze spełnia swoją funkcję. Jest to obiekt na wskroś nowoczesny, tym niemniej niektóre elementy jego wyposażenia, mogą i powinny być jeszcze bardziej unowocześnione.
Władze samorządowe Dzierzgonia uznały, że można z powodzeniem wykorzystać system solarny, wytwarzający energię cieplną przy wykorzystaniu promieniowania słonecznego, który co najmniej w miesiącach od marca do listopada, będzie w stanie niemal w 100% zapewnić zaopatrzenie obiektu w ciepłą wodę użytkową.
W związku z tym zostały podjęte stosowne działania organizacyjne, zmierzające do pozyskania funduszy na realizację opisanego przedsięwzięcia. Starania Burmistrza

Data dodania: 19-05-2009
Słoneczne dachy dla Gminy Dzierzgoń

 

Urząd Miejski w Dzierzgoniu * Plac Wolności 1 * 82–440 Dzierzgoń * tel.0(55) 2762501
e-mail: jolanta.szewczun@dzierzgon.pl * internet: www.dzierzgon.pl

Szanowni Państwo!
Uczestnicy projektu
„Słoneczne dachy dla Gminy Dzierzgoń”

W dniu 18 maja 2009 roku podpisałem umowę finansową Nr PL0347/N2/2.1.4/008/09, na mocy której otrzymujemy znaczne wsparcie finansowe na wykonanie kolektorów słonecznych. Umowa ta kończy trzyletni okres wytężonej pracy, związanej z przygotowaniem projektu oraz negocjacji z instytucjami finansującymi tj. Norweskim Mechanizmem Finansowym oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Data dodania: 12-05-2009
X TURNIEJ SAMORZĄDOWY

Fot. M. Browarczyk
Pomimo rywalizacji humory dopisują

8 maja w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się X turniej Samorządowy. Konkurs organizowany przez Młodzieżową Radę Miejską i nauczycieli wiedzy o społeczeństwie jest formą uczczenia Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyła drużyna dziewcząt, która jako partia przyjęła nazwę – Władzoholiczki. Przeciwnikami był zespół chłopców, a nawet „Wystrzałowych Chłopaków”. Uczniowie oceniani przez jury, którym kierował Przewodniczący Komisji Budżetu Rady Miejskiej p. Andrzej Pskiet, rywalizowali w następujących konkurencjach:
• Tworzenie „na żywo” plakatu politycznego
• Pytania ekspertów
• Przemówienie powitalne prezydenta B. Obamy i jego małżonki

Data dodania: 05-05-2009
Szlak Zamków Gotyckich na Powiślu - dofinansowanie projektu

W dniu 4 maja, na zamku w Sztumie odbyło się uroczyste wręczenie decyzji dofinansowania projektu „Podniesienie atrakcyjności turystycznej Szlaku Zamków Gotyckich na Powiślu - budowa trasy rowerowej łączącej zamek w Malborku z atrakcjami turystycznymi powiatów malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego”. Wręczenia dokonał Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski. W projekcie uczestniczą gminy powiatu sztumskiego, miasto i gmina Prabuty, gmina wiejska Malbork oraz organizacje pozarządowe z terenu działania partnerów projektu.

Data dodania: 22-04-2009
Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie

 
W dniu 21 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Świętego Wojciecha w Bągarcie odbyła się uroczystość nadania sztandaru. Na zaproszenie dyrektora szkoły - Andrzeja Kapczyńskiego, rady pedagogicznej i rady rodziców do Bagartu przybyli: radna Sejmiku Wojewódzkiego Teresa Skolimowska, dyrektor delegatury kuratorium Stanisław Sumowski, zarząd powiatu sztumskiego, radni Rady Powiatu, radni Rady Miejskiej, sołtysi, dyrektorzy szkół, włodarze gminy burmistrz Kazimierz Szewczun, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Procyk.

Data dodania: 09-04-2009
Życzenia

 

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary,
nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych
spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół
oraz wesołego „Alleluja” życzą...

Burmistrz Dzierzgonia
Kazimierz Szewczun

                                   

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Tadeusz Procyk

Data dodania: 08-04-2009
Turniej Coca Cola Cup 2009

Rozpoczęła się XI edycja turnieju Coca- Cola Cup. Prawie 46000 młodych piłkarzy z całego kraju zagra o tytuł Mistrza Coca- Cola Cup 2009 i wyjazd na mecz czołowej drużyny europejskiej. W rozgrywkach wystąpią reprezentacje 2435 szkół podstawowych i 2145 szkół gimnazjalnych Patronat nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Szkolny Związek Sportowy. W turnieju nie zabrakło uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu. W dniu 8 kwietnia na boisku Orlika 2012 odbyła się pierwsza runda eliminacyjna z udziałem drużyn gimnazjalnych z Dzierzgonia, Starego Targu i Prabut. Drużyny grały „każdy z każdym” i padły następujące wyniki:

Data dodania: 08-04-2009
Wolni od Przemocy

Pod takim hasłem odbył się w Dzierzgoniu happening zorganizowany w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Autorkami tej cennej inicjatywy były pedagodzy szkolni: Teresa Dziwisz, Mariola Zięba i Joanna Zieliński. W organizację imprezy włączyły się; Komenda Powiatowa Policji w Sztumie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dzierzgoński Ośrodek Kultury, DKS Powiśle oraz dzierzgońskie szkoły. Celem happeningu było między innymi: kształtowanie wśród młodzieży szkolnej postawy asertywnej wobec agresora, ukazanie społeczności lokalnej protestu uczniów wobec agresji, wyrabianie wśród dzieci i młodzieży nawyku alternatywnych form spędzania czasu poprzez zabawę, taniec, śpiew i sport.

Data dodania: 08-04-2009
Spotkanie z posłem

W dniu 7 kwietnia w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie Burmistrza Dzierzgonia- Kazimierza Szewczuna z posłem na Sejm RP Janem Kulasem, któremu towarzyszył Pomorski Kurator Oświaty Zdzisław Szudrowicz oraz dyrektor delegatury kuratorium w Tczewie Stanisław Sumowski. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni wójtowie z sąsiednich gmin- Kazimierz Kulecki z Mikołajek Pomorskich, Ludwik Butkiewicz ze Starego Dzierzgonia, Wiesław Kazimierski ze Starego Targu. Samorządowcy podzieli się z gośćmi swoimi obawami i wątpliwościami związanymi z obniżeniem wieku szkolnego. Niepokój budzi brak środków finansowych w budżecie państwa, a tym samym w budżetach gmin, na przygotowanie szkół do przyjęcia sześciolatków. Uwagi władz samorządowych zostały skrzętnie zanotowane przez przez posła Kulasa i zostaną przekazane na szczebel wyższy.

Data dodania: 31-03-2009
MRM NA SESJI SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO

30 marca 2009 r. radni Młodzieżowej Rady Miejskiej i aktywni uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II uczestniczyli w obradach Sejmiku Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez Przewodniczącego p. Brunona Synaka. Najlepszym tego dowodem jest fakt zaproszenia naszej koleżanki Sylwii Matury do Prezydium, by przez pewien czas współprowadziła obrady. Temat sesji był wyjątkowo gorący, gdyż dotyczył prywatyzacji pomorskich szpitali.

Data dodania: 24-03-2009
KONKURS NA PISANKI I OZDOBY WIELKANOCNE

Regulamin konkursu

Organizator konkursu:
Dzierzgoński Ośrodek Kultury
Biblioteka Publiczna w Dzierzgoniu

Cel konkursu:
Celem konkursu jest propagowanie tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi.
Konkurs stwarza okazję do indywidualnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek.

Data dodania: 24-03-2009
Udana akcja

 KLUBU MŁODZIEŻOWYCH WOLONTARIUSZY

Akcja „Wielkanocny Dar Serca”, którą Klub Młodzieżowych Wolontariuszy przeprowadził 21 marca w sklepach Sokół i Lewiatan, ma już kilkuletnią tradycję. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II ( Paulina Cichowska, Denis Mieleszczuk, Martyna Czalej, Jarosław Małecki, Michał Gałka, Kornelia Wójcik, Patrycja Rybicka, Magda Malec, Iza Mazurek, Marcin Rudzki, Sandra Siebielec, Agnieszka Dobies, Roksana Czechowska, Magda Kutajczyk, Malwina Żelazna, Joanna Marciniak, Ola Jankowska) zachęcali klientów sklepów, wręczając im specjalne, świąteczne ulotki, do zakupu dodatkowego produktu dla podopiecznych MOPS–u.

 

Data dodania: 20-03-2009
XXIV sesja Rady Miejskiej

 

19 marca br. w sali narad Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu odbyła się XXIV sesja Rady Miejskiej. Obradom przewodniczył Tadeusz Procyk – Przewodniczący Rady Miejskiej.

Na sesji rozpatrzono:
1) informację z działalności Burmistrza Dzierzgonia za okres między sesjami,
2) sprawozdanie o wydatkach z dotacji budżetu gminy realizowanych przez Dzierzgoński Ośrodek Kultury za 2008 r.,
3) sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu za 2008 r.,
4) informację z działalności Zakładu Budżetowego Administracji Domów Mieszkalnych za 2008 r.


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|[ 39 ]|40|41|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
28-03-2017
Dewastacja Nestlé
Gmina Dzierzgoń wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, realizuje inwestycje prospołeczne. Jedną z takich inwestycji jest plac zabaw przy siłowni zewnętrznej Nestlé, którą udało się zdobyć dzięki determinacji naszych mieszkańców w głosowaniu. Niestety pomimo tak krótkiego czasu od zrealizowania przedsięwzięcia (urządzenia zostały zamontowane w grudniu) pracownicy zanotowali już kilka zgłoszeń o dewastacji placu zabaw. Ostatnie zdarzenie po ustaleniu skali zniszczeń zostało zakwalifikowane jako przestępstwo i jako takinee zostało zgłoszone na Policję. Miejmy nadzieje, że w niedługim czasie uda się ustalić i ukarać sprawców dewastacji! Drodzy Mieszkańcy!Nie można biernie przyglądać się kolejnym bezmyślnym wybrykom wandali i przechodzić obojętnie wobec dewastacji naszego wspólnego mienia. Dlatego zachęcamy do reagowania.W przypadku wystąpienia podobnych incydentów należy niezwłocznie powiadomić Straż Miejską lub Policję, co znacznie przyspieszy interwencję służb i pomoże w ujęciu sprawcy wandalizmu.Pamiętajmy również że środki finansowe przeznaczane na usuwanie aktów wandalizmu pochodzą z naszych kieszeni. Telefony kontaktowe:Straż miejska - 606887856Policja - 997, 112 WIĘCEJ ZDJĘĆ Z DEWASTACJI
czytaj więcej...
28-03-2017
Złote Gody
W niedzielę w naszej gminie obchodziliśmy 50 Rocznicę Ślubu Państwa Dziwisz. Pani Zofia i Pan Ryszard od pół wieku budują zgodne i pełne miłości małżeństwo. Na ceremonii obecna była Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska, z rąk której zostały wręczone medale Prezydenta RP "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie".
czytaj więcej...
28-03-2017
I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Filipowicza
25 marca w sali konferencyjnej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu odbyło się rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Filipowicza.I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Stanisława Filipowicza zorganizowany został przez redakcję kwartalnika "Prowincja". Wiersze oceniało jury w składzie- Janusz Ryszkowski, Andrzej Kasperek, Leszek Sarnowski. Na konkurs zestawy wierszy nadesłało około pięćdziesięcioro autorów z całej Polski.  Pierwszą nagrodę zdobyła Anna Nawrocka (Zawidów), drugą Dorota Ryst (Warszawa), trzecią Dominika Lewicka-Klucznik (Elbląg). Wyróżnienia - Karolina Manikowska (Malbork), Kamila Łyłka-Kosińska (Elbląg) i Anna Piliszewska (Wieliczka).  GALERIA
czytaj więcej...
24-03-2017
Dzień Wody
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody, w związku z czym dziś odbył się spacer "Biegiem Wody". W spacerze wzięli udział uczniowie ze SP w Dzierzgoniu pod opieką Pani Reginy Pozorskiej oraz gimnazjum pod opieką Pani Magdaleny Malinowskiej. Dzięki Rejonowemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji uczniowie odwiedzili Stacje Uzdatniania Wody, w której dowiedzieli się m. inn. skąd pochodzi woda, i jakie procesy przechodzi, aby mogła znaleźć się w naszych kranach. Następnym punktem wycieczki była oczyszczalnia ścieków. Tam dowiedzieliśmy się o oczyszczaniu naszych ścieków i procesach im towarzyszących. Ważną lekcją było pokazanie uczniom procesu wstępnego oczyszczania ścieków, w którym to mechanicznie oddzielane są odpady, które nigdy nie powinny znaleźć się tam znaleźć (woreczki foliowe, plastikowe opakowania, resztki obiadowe itp.) Uczniowie dowiedzieli się, że ścieki to nie tylko odpad, ale także (odpowiednio przerobiony) cenny surowiec do użyźniania gleby. W przyszłości planujemy kolejne tego typu wycieczki po naszej gminie. GALERIA:  https://www.facebook.com/urzad.dzierzgon/posts/1670656323228885
czytaj więcej...
24-03-2017
Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu poetyckiego im. Stanisława Filipowicza
W dniu 25 marca (sobota) o godz. 14.00 w Sali konferencyjnej Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego S.A. w Dzierzgoniu odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Stanisława Filipowicza. Stanisław Filipowicz (ur. 1934 w Wilnie, zm. 3 czerwca 1996 w Dzierzgoniu). Pracował w szkole, w domu dziecka, na Politechnice Gdańskiej jako laborant i w klubach sportowych na etacie trenera lekkiej atletyki. W latach 1949/52 był więźniem polityczny oskarżonym o próbę obalenia ustroju. W latach 1976/86 kierował Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury. 
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1122387
webmasters: K.S. & S.R.