Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoRegionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 - PSZOKAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 12-12-2011
WIGILIJNY DAR SERCA 10.12.2011 r.
 

Mateusz Bronik przy koszu
zapełniającym się darami.

8.50 – Adrian Kulik i Michał Śnigórski przyklejają plakaty na drzwiach sklepu Biedronka.
8.55 – wolontariusze w pogotowiu. Ulotki w ręku. Kosz na dary przygotowany.
9.00 – akcja rusza. Pierwsze karteczki podane wchodzącym klientom.
9.10 – nerwowe oczekiwanie na rezultaty. Na razie kupujący mijają miejsce składowania produktów. Czy akcja w ogóle „zaskoczy”?
9.12 – oddech ulgi. Starszy pan wkłada do kosza paczki makaronu. No tak, na starszych zawsze można liczyć…
9.30 – sytuacja poprawia się. Coraz więcej darów trafia do przygotowanego miejsca. Coraz więcej uśmiechów, podziękowań i życzeń „Wesołych Świąt”. Zaczyna pachnieć Bożym Narodzeniem…
10.00 – Zmiana wolontariuszy. Jola Skwarek, Karolina Kiliszewska i Klaudia Sikora rozdają ulotki, a Mateusz Bronik strzeże kosza, a jest już czego pilnować: czekolady, ptasie mleczko, batony i ciastka – dużo tego. Dzieciaki będą zadowolone.

Data dodania: 28-11-2011
KATARZYNKI 2011

 

  Po raz kolejny Młodzieżowa Rada Miejska objęła patronatem Imieniny Katarzyny, czyli Święto Gminy. Tradycyjnie współpracowaliśmy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Dzierzgońskim Ośrodkiem Kultury. Działania rozpoczęły się już 25 października, kiedy to MRM wysłała do Prymasa Polski Józefa Kowalczyka pismo z prośbą o specjalne błogosławieństwo z okazji Katarzynek. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać. Ksiądz Arcybiskup przysłał nam dokument, w którym napisał: Niech miłość, sprawiedliwość i pokój staną się udziałem Was wszystkich, którzy stanowicie Wspólnotę Gminy Dzierzgoń oraz Wspólnotę Kościoła lokalnego. O to się modlę za wstawiennictwem św. Katarzyny Aleksandryjskiej- Patronki Gminy. Z serca wszystkim błogosławię.

Data dodania: 21-11-2011
Pracownicy Urzędu mają swój Kodeks Postępowania Etycznego

 
W dniu 17 listopada 2011 r. w hotelu „Villa Eva” w Gdańsku podczas Seminarium Kodeksu Etycznego odbyła się uroczystość przyjęcia „Kodeksu Postępowania Etycznego Pracowników Urzędu”. Wzięli w niej udział pracownicy Akademii Kształcenia Zawodowego Sp. z o.o. oraz przedstawiciele czterech urzędów, zaangażowanych w realizację projektu „Akademia Samorządowca II”: Urzędu Miasta Starogard Gdański, Urzędu Miejskiego w Tczewie, Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu oraz Urzędu Gminy Tczew.

Data dodania: 09-11-2011
II SESJA MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ - PLAN PRACY PRZYJĘTY

II sesja MRM, która odbyła się 4 listopada, miła bardzo „roboczy” charakter. Głównym celem było przyjęcie przygotowanego przez Prezydium Planu Pracy na rok 2011/2012. Zamieszczamy ten dokument, by pokazać, co w tym roku szkolnym chcemy osiągnąć.

PLAN PRACY
MŁODZIEŻOWEJ RADY MIEJSKIEJ GMINY DZIERZGOŃ
NA ROK 2011 / 2012

WRZESIEŃ
- wybory radnych VI kadencji MRM
- przygotowanie sprawozdania z prac V kadencji
- Pierwsze akcje charytatywne KLUBU MŁODZIEŻOWYCH WOLONTARIUSZY

Data dodania: 02-11-2011
Europosłanka, profesor Joanna Senyszyn w Dzierzgoniu

W dniu 28.10.2011 r. w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Czas na biznes” zorganizowana przez Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A.
Projekt „Czas na biznes” realizowany był w okresie 04.01.2010 – 31.10.2011 w ramach Działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Gościem honorowym konferencji była europosłanka prof. dr hab. Joanna Senyszyn, która przybyła do Dzierzgonia prosto ze Strasburga. Gościa przywitał Burmistrz Dzierzgonia – Pan Kazimierz Szewczun. Pani profesor podczas konferencji omówiła wpływ mikroprzedsiębiorczości na rozwój gospodarczy regionu oraz inicjatywy z zakresu rozwoju regionalnego ważne z punktu widzenia polityki Unii Europejskiej.

Data dodania: 19-10-2011
Nasi najmłodsi uczniowie będą „Coraz lepsi...”

 

„Coraz lepsi...” to nazwa projektu współfi nansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX.
Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości oświaty realizowany na terenie gminy Dzierzgoń.

Data dodania: 14-10-2011
WYNIKI WYBORÓW DO SEJMU I SENATU RP w Gminie Dzierzgoń
Data dodania: 27-03-2012
PRAWYBORY PARLAMENTARNE W GIMNAZJUM

27 września 2011 r. Młodzieżowa Rada Miejska i nauczyciele wiedzy o społeczeństwie zaproponowali uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II udział w Prawyborach Parlamentarnych. Warunkiem demokratycznej zabawy było, na wzór prawdziwych głosowań, okazanie dowodu tożsamości (legitymacja). Miało to zapewnić udział tych, którzy naprawdę interesują się życiem politycznym w naszym kraju. Młodzież nie głosowała oczywiście na konkretnych kandydatów do poselskiego mandatu, lecz na jeden z siedmiu Komitetów Wyborczych, które zarejestrowały listy wyborcze w całej Polsce. Głosowanie poprzedziła kampania plakatowa zachęcająca do udziału w wyborach.

Data dodania: 05-10-2011
OGŁOSZENIE

Pani Henryka Sokalska w ramach realizacji projektu
pn. „Leader w Kole G
ospodyń Wiejskich w Bągarcie
- organizacja imprezy kulturalnej, kursu gotowania
oraz zakupu strojów regionalnych dla członkiń Koła" planuje:

- zorganizowanie imprezy kulturalnej w Bągarcie w dniu 26.11.2011 r.
- zorganizowanie kursu gotowania w dniach: 24.11- 25.11.2011r.
- zakup doposażenia do świetlicy wiejskiej (zakup naczyń, zlewozmywaka),
- zakup strojów regionalnych,

Celem projektu jest ożywienie funkcjonowania obiektu społeczno - kulturalnego,
zaktywizowanie społeczności lokalnej oraz ożywienie
w sferze udziału w działaniach społeczno - kulturowych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców wsi na imprezę kulturalną
oraz osoby chętne do zapisów do udziału w kursie!!!

Henryka Sokalska

 

Data dodania: 05-10-2011
Zbiórka zużytego sprzętu AGD, RTV, IT

Dnia 10 października na terenie miasta oraz sołectw Gminy Dzierzgoń odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (AGD, RTV, IT) organizowana przez firmę Eko Trade Ltd. sp. z o.o. oddz. w Polsce, Urząd Miasta i Gminy w Dzierzgoniu i Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Dzierzgoniu.
Zbieramy: wiertarki, piły, inne elektronarzędzia, telefony komórkowe i stacjonarne, komputery, monitory, sprzęt RTV (radia, telewizory, sprzęt Hi-Fi, kamery, aparaty, tunery, itp.), sprzęt AGD (zmywarki, lodówki, odkurzacze, kuchenki, pralki, mikrofalówki, miksery, krajalnice itp.), żarówki, świetlówki oraz pozostałe urządzenia elektryczne i elektroniczne.
W związku z kradzieżami sprzętu podczas poprzednich zbiórek prosimy o zgłaszanie wszelkich „podejrzanych” zachowań (np. zbieranie w innym terminie, wizyty zbierających w domach) do Straży Miejskiej w Dzierzgoniu pod numerem telefonu 606887856.
Zużyty sprzęt należy składować przy pojemnikach do selektywnej zbiórki odpadów (na makulaturę, szkło, etc) do godziny 1000 dnia 10 października.
Przyjmujemy także zużyty sprzęt od osób prywatnych poza terminami zbiórek i zapraszamy do współpracy w zakresie gospodarki odpadami instytucje oraz firmy.

Korzeniewo
ul. Kwidzyńska 9
82-500 Kwidzyn
tel. +48 55 247 18 16, fax. +48 55 621 23 11, kom. 505 744 198, www.ekotradeltd.com

Data dodania: 05-10-2011
ZBIÓRKA ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Data dodania: 07-09-2011
Dwie imprezy w jednym

 
W niedzielę 04.09.2011 r. mszą dziękczynną, celebrowaną przez ks. Prałata Jana Czajkowskiego rozpoczęły się uroczystości dożynkowe, w czasie której poświęcone zostały plony oraz chleb wypieczony z tegorocznego ziarna.
Z kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej barwny korowód przeszedł ulicami miasta do parku miejskiego – Wzgórze Zamkowe, gdzie starostowie dożynkowi państwo Jadwiga Sołdaczuk oraz Henryk Niedziela przekazali Burmistrzowi Dzierzgonia panu Kazimierzowi Szewczunowi bochen chleba będący symbolem dostatnich plonów oraz gospodarskiej troski o mieszkańców gminy. Został on następnie podzielony i rozdany wśród uczestników zabawy dożynkowej. Podziękowania rolnikom za ciężką pracę przekazali; Starosta Sztumski pan Wojciech Cymerys, Przewodniczący Rady Miejskiej w Dzierzgoniu pan Tadeusz Procyk, radna sejmiku pomorskiego pani Małgorzata Ostrowska oraz Prezes Dzierzgońskiego Banku Spółdzielczego pani Dobrosława Frączek. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy pierwsze miejsce zajęła wieś Bągart, drugie Jasna, a trzecie Bruk. Wyróżnione zostały prace wsi Żuławka Sztumska oraz Nowica. Dożynki uświetniły występy kapel oraz zespołów ludowych.


 
Po zakończeniu części oficjalnej dożynek gminnych rozpoczęła się kampania promocyjna ryb i produktów rybnych w mieście i gminie Dzierzgoń pn. „Ryby dobre na wszystko”, współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniająca inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, środek 3.4. Rozwój nowych rynków i kampanie promocyjne.
Promocja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców, którzy licznie stawili się na darmową degustację ryb i potraw rybnych. Główną atrakcją imprezy był występ aktorów: Jarosława Jakimowicza oraz Tomasza Kalczyńskiego, którzy prezentowali sposoby przyrządzania potraw rybnych oraz częstowali wszystkich chętnych rybnymi smakołykami. Aktorzy nie odmówili również rozdawania autografów i pozowania do zdjęć z uczestnikami kampanii. Ponadto laureaci konkursów otrzymali pakiet gadżetów promocyjnych, które przez długi czas będą przypominały, że „ryby są dobre na wszystko”.

Data dodania: 01-09-2011
Wymiana doświadczeń samorządowych

 

 

W dniu 24 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu gościła delegacja z miasta i gminy Miastko w powiecie bytowskim. W jej składzie znaleźli się: Roman Ramion - Burmistrz Miastka, Tomasz Borkowski - Przewodniczący Rady Miejskiej w Miastku, Aleksander Szopa - Prezes Zarządu Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego i Ireneusz Ferenc - Kierownik Referatu Inwestycyjnego.

 

Data dodania: 24-08-2011
Ryby dobre na wszystko

 

 

Data dodania: 24-08-2011
FESTIWAL 3 KULTUR

Czeremszyna.  Foto A.Wasińska

Druga połowa sierpnia, to nie tylko czas na głęboki oddech przed końcem wakacji. W Dzierzgoniu to także moment wytchnienia pomiędzy dwoma dużymi festynami plenerowymi. Okres pomiędzy 3-dniowymi Dniami Dzierzgonia a dożynkami przerywa już od kilku lat ujmujący pomysłowością i radosnym wyrazem Festiwal 3 Kultur. Wydarzenie to jest projektem współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Festiwal – wedle swojego założenia – promuje muzykę folkową oraz wskrzesza tradycje. W kręgu jego zainteresowań pozostają nie tylko etnologiczne aspekty kultury polskiej. Jest to folklorystyczne spotkanie z tradycją różnych, znanych nam i odległych kultur.

Data dodania: 24-08-2011
Relacja z Dni Dzierzgonia

DNI DZIERZGONIA

Ostatni weekend lipcowy jest już od wielu lat świętem naszego miasta. Poszanowaniem tego prawa zwyczajowego były huczne obchody Dni Dzierzgonia. Ta niewielka dziś miejscowość swoim świętem przypomniała mieszkańcom o wiekach wielkiej świetności rozpoczynając świąteczny weekend poprzez kreację dzisiejszej rzeczywistości w średniowieczną konwencję. Przy pomocy grupy rekonstruującej historię udało się odtworzyć legendarny wjazd króla Władysława Jagiełły do Dzierzgonia.

Data dodania: 18-07-2011
Dni Dzierzgonia 2011
Data dodania: 18-07-2011
Wizyta Norwegów w Dzierzgoniu

Niedzielnego popołudnia, a dokładnie 10 lipca 2011 roku, Gmina Dzierzgoń miała zaszczyt przyjmować znakomitych gości. Norweski Minister Środowiska, Erik Solheim, w towarzystwie ambasadora, konsula i pracowników ministerstwa odwiedzili naszą gminę.

Data dodania: 22-06-2011
VII WYCIECZKA SAMORZĄDOWA

Tradycyjnym podsumowaniem rocznej pracy Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń jest czerwcowa wycieczka, na którą wybierają się młodzi radni i najbardziej aktywni uczniowie naszego Gimnazjum. Tym razem młodzież za cel wyprawy obrała miasto słynące z pierników czyli Toruń.

Data dodania: 30-05-2011
Bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców Dzierzgonia

 

Akcja bezpłatnego badania słuchu
cieszyła się dużym powodzeniem.

Jak wcześniej anonsowaliśmy na portalu miejskim, w niedzielę 29 maja na placu przed Urzędem Miejskim gościł „Słuchobus” , gdzie można było sprawdzić swój słuch.
Z testu skorzystało wielu mieszkańców naszego miasta i gminy. Wśród chętnych było dużo osób starszych, którzy to z różnych przyczyn mają problemy ze słuchem.


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|[ 39 ]|40|41|42|43|44|45|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
27-06-2017
Pomoc żywnościowa
MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W DZIERZGONIU INFORMUJE, ŻE ŻYWNOŚĆ WYDAWANA BĘDZIE DO 30.06.2017 r. PUNKT WYDAWANIA ŻYWNOŚCI PRZY UL. ZAWADZKIEGO BĘDZIE OTWARTY DO PIĄTKU (30.06.2017 r.) W GODZINACH OD 9:00 DO 13:00. OSOBY, KTÓRE NIE POBRAŁY WSZYSTKICH ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH, PROSZONE SĄ O ZGŁOSZENIE SIĘ W POWYŻSZYCH TERMINACH.
czytaj więcej...
26-06-2017
Koniec Roku Szkolnego
W ubiegłym tygodniu we wszystkich naszych placówkach edukacyjnych uroczyście zakończono rok szkolny 2016/17. W czwartek jako pierwsi mury swojej szkoły opuścili absolwenci Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu. W uroczystości wręczenia świadectw wzięła udział Zastępca Burmistrza Dzierzgonia Pani Alicja Podlewska. Była to z pewnością najważniejsza uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 z powodu konieczności wygaszenia gimnazjów. Od nowego roku budynek ten będzie częścią Szkoły Podstawowej w Dzierzgoniu.W piątek zakończenie roku miały Szkoły Podstawowe z Bągartu, Bruku i Dzierzgonia. Tu wyjątkowo w tym roku nie było absolwentów, gdyż obecni uczniowie klas szóstych rozpoczną naukę — według nowego systemu oświaty — w klasach siódmych. Oczywiście jak co roku najlepsi uczniowie zostali nagrodzenie zarówno za wyniki w nauce, jak i w zachowaniu. Czas teraz na zasłużony odpoczynek!Drogie dzieci życzymy Wam szczęśliwych, zdrowych, udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Bawcie się dobrze!
czytaj więcej...
23-06-2017
Życzenia na Dzień Ojca
Z okazji Dnia Ojca wszystkim Tatom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i rodzicielskiego szczęścia. Życzymy Wam, abyście zawsze byli godnymi autorytetami dla swoich dzieci, a w wirze codziennych obowiązków zawsze znaleźli czas dla swoich dzieci.  Dziękujemy, że jesteście zawsze przy nas!
czytaj więcej...
22-06-2017
Powitanie Lata 2017
Piknik Charytatywny! Podaj Łapę na Powitanie Lata! 1 lipca od godz. 14:00 w Dzierzgoniu. Zapraszamy!
czytaj więcej...
21-06-2017
Barszcz Sosnowskiego
Uwaga Barszcz Sosnowskiego!W związku z faktem, że rozpoczyna się lato, wzrasta także zagrożenie poparzeniem Barszczem Sosnowskiego. To szczególnie niebezpieczna roślina dla życia i zdrowia ludzkiego.We wszystkich jej częściach, (łodygach, liściach, korzeniach) znajdują się olejki eteryczne, które w kontakcie ze skórą powodują oparzenia II i III stopnia. Objawy pojawiają się przy naświetlaniu światłem słonecznym (promienie UV) już po kilkunastu minutach od kontaktu, przy czym największa wrażliwość i natężenie objawów następuje w ciągu od 30 minut do 2 godzin. Skutki oparzenia można odczuwać nawet przez parę lat!W przypadku kontaktu z tą rośliną należy przemyć skórę woda z mydłem i unikać światła słoneczneg
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1195150
webmasters: K.S. & S.R.