Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 03-03-2016
Dzień Kobiet - Babskie Pogaduchy

Data dodania: 03-04-2013
PAN TADEUSZ TRAFIŁ POD... WIATY

Agata i Karolina przygotowujące edycję I księgi
Pana Tadeusza. Foto: D. Browarczyk.

Jest wiele rzeczy, które można robić w oczekiwaniu na nadjeżdżający autobus. Koło Języka Ojczystego działające w Gimnazjum im. Jana Pawła II zaproponowało formę nietypową. Co tydzień w pojawia się na przystankach autobusowych usytuowanych przy ul. Odrodzenia kolejna księga epopei narodowej Pan Tadeusz.

Data dodania: 03-03-2016
Zajęcia z fotografii i filmu

Data dodania: 20-03-2013
I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

Dzierzgoński Klub Sportowy „Powiśle" zaprasza sympatyków siatkówki na I Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej. Udział w zmaganiach sportowych zapowiedziały: Basten Kamieniec I (III liga), Basten Kamieniec II, TKKF Malbork, Słonko Dzierzgoń. Możliwy jest również udział drużyny Iskry Zielona z Mazowsza ( I liga juniorów). Turniej odbędzie się 24 marca 2013 roku w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym przy ulicy Krzywej. Początek turnieju godzina 10:00. Serdecznie zapraszamy !

 

Data dodania: 19-03-2013
Lechia Gdańsk SA zaprasza na mecz przyjaźni z Wisłą Kraków
 

Szanowni Państwo,

Niniejszym zapraszamy Państwa młodzież i zorganizowane grupy zawodników wraz z opiekunem na mecz przyjaźni na PGE Arenie Gdańsk, który Lechia Gdańsk rozegra z Wisłą Kraków w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia o godzinie 16.00. Szczegóły w załączonym dokumencie. 

W załączeniu również formularz, w którym należy podać imię i nazwisko oraz numer PESEL każdego uczestnika imprezy masowej.

Z poważaniem,

Lechia Gdańsk SA
80-560 Gdańsk
ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1
bilety@lechia.pl

 

 

Data dodania: 08-03-2013
KOMUNIKAT MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuje o terminie składania wniosków o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego i świadczenia pielęgnacyjnego i wydawania decyzji w tych sprawach.
Przepisy ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2006 r., Nr 139, poz. 992, z późn. zm.), ani przepisy ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych (Dz. U. poz. 1548), nie zawierają zastrzeżenia, że wnioski o przyznanie specjalnego zasiłku opiekuńczego i świadczenia pielęgnacyjnego (także w przypadku osób, które do 30 czerwca zachowują prawo do świadczenia pielęgnacyjnego w oparciu o przepisy dotychczasowe), nie mogą być przez osoby zainteresowane składane przed 1 lipca 2013 r.

Data dodania: 08-03-2013
Ku pamięci Piotra

W dniu 4 marca minęło dziesięć lat od tragicznej śmierci żołnierza Polskich Sił Zbrojnych, mieszkańca Bruku, Piotra Mikułowskiego. Piotr, służbę wojskową rozpoczął w 1998 r. w 1 Pułku Specjalnym Komandosów w Lublińcu jako zwiadowca- operator. Zginął 4 marca 2003 r., służąc w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Macedonii. Samochód, którym polscy żołnierze wracali z patrolu, wjechał na minę- pułapkę w okolicach miejscowości Sopot.

Data dodania: 08-03-2013
Kwartalnik „PROWINCJA” już w Dzierzgoniu

Redaktor naczelny „Prowincji” - Leszek Sarnowski
 oraz kustosz Muzeum Tradycji Szlacheckiej
w Waplewie Wielkim - Maciej Kraiński.

 Kwartalnik „Prowincja", to społeczno- kulturalne czasopismo Dolnego Powiśla i Żuław. Wydawany w książkowej formie jest ciekawą na naszym lokalnym rynku pozycją czytelniczą. Jak zaznacza redaktor naczelny pisma, Leszek Sarnowski, „Prowincja" to magazyn dla wymagającego czytelnika i o niego przede wszystkim dba redakcja dobierając artykuły i tworząc wysoki poziom jakości kwartalnika.

Data dodania: 28-02-2013
VII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia

Wspólnymi siłami dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa w
Dzierzgoniu , nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych gminy
Dzierzgoń oraz Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury został zorganizowany VII
Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Dzierzgonia. Turniej odbył się
w nowo wybudowanym Centrum Sportowo- rekreacyjnym. Wzięło w nim udział 30
zawodników z następujących miejscowości naszej gminy: Bągart, Bruk,
Dzierzgoń, Jasna, Jasna Osiedle, Jeziorno, Morany, Nowiny, Tywęzy i Żuławka
Sztumska oraz z Jankowa w gminie Rychliki.

Data dodania: 12-02-2013
SPOTKANIE Z EURODEPUTOWANYM

Ferie zimowe rozpocząć można na różne sposoby. Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II (radne Młodzieżowej Rady Miejskiej i zespół muzyczny p. W. Szewczuna) uczyniła to ... politycznie. W piątek 8 lutego udaliśmy się do Urzędu Miejskiego na konferencję, której honorowym gościem był p. Jan Kozłowski - poseł Parlamentu Europejskiego. Forum zorganizowało Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne.
Tematyka spotkania dotyczyła finansów w Unii Europejskiej na lata 2014 - 2020 oraz systemów informatycznych. Okazało się, iż staliśmy się przysłowiowym języczkiem u wagi, gdyż wszyscy prelegenci odnosili się właśnie do młodzieży, która to w perspektywie następnych lat będzie pomału przejmowała ster w kraju i w Unii.

 

 

Data dodania: 12-02-2013
HAPPENING LITERACKI "PANI WISŁAWO, PAMIĘTAMY..."

Minął już rok od śmierci pierwszej damy polskiej poezji. Młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu postanowiła przypomnieć osobę i twórczość noblistki ulicznym happeningiem. 8 lutego na ul. Odrodzenia rozpoczęliśmy działania, które mocno zainteresowały nawet spieszących się przechodniów. Jako pierwszy zabrzmiał krakowski hejnał, potem błyskawicznie stworzyliśmy w przystankach autobusowych galerie (zdjęcia, informacje o poetce, teksty wierszy), następnie wolontariusze rozdawali przechodniom specjalny numer gazetki "Zgrzyt" w całości poświęcony Wisławie Szymborskiej. Kolejne działania to lektura wierszy laureatki Nagrody Nobla. Utwory czytali uczniowie należący do Koła Teatralnego (opiekun p. Elżbieta Błędzka - Gorzeja) i Koła Języka Ojczystego (opiekun p. Dariusz Browarczyk).

Data dodania: 25-01-2013
150. ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

 III sesja VII kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Dzierzgoń była całkowicie poświęcona sprawom historii, więc wybór daty (22 stycznia) nie był przypadkowy. Pierwsza część obrad dotyczyła omówienia kwestii braku w naszym mieście miejsca pamięci narodowej, gdzie w czasie świąt państwowych i rocznic historycznych można by oddać hołd walczącym o Polskę. To młodzież w liście otwartym zwróciła uwagę na ten problem władzom gminy.

Data dodania: 15-01-2013
Finał WOŚP za nami

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzierzgoniu przebiegł zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Wielkie granie pomaganie poprzedził happening promocyjny finału, który odbył się w sobotę , na ulicach Dzierzgonia. Przed Urzędem Miejskim ustawiony został specjalny bus w którym można było honorowo oddać krew. Dzięki ofiarności mieszkańców udał się pobrać około 9 litrów krwi. Środki finansowe zebrane podczas tegorocznego finału zostaną przeznaczone dla dzieci i osób starszych. My też mamy w tym swój udział. Dzięki hojności dzierzgonian i wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy, Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszej gminie zebrał 10899,09 zł. Burmistrz Dzierzgonia dziękuje wszystkim , którzy włączyli się w organizację finału i wsparli finansowo tę szczytną akcję.

Data dodania: 09-01-2013
21. FINAŁ WOŚP

Data dodania: 17-12-2012
Śpiewanie kolęd + jesienna retrospekcja

 

Dzierzgoński Ośrodek Kultury zaprasza na koncert świąteczny "Śpiewanie kolęd + jesienna retrospekcja".

18 grudnia o godz. 17:00 w sali widowiskowej DOK. Zapraszamy!

 

zobacz plakat w powiększeniu: koncertswiateczny.pd

 

Data dodania: 17-12-2012
Akt wandalizmu w centrum miasta

W dniu 14 grudnia miało miejsce coroczne rozświetlenie choinki świątecznej. Wyglądała naprawdę okazale. Niestety, jej urok przeszkadzał wandalom. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zniszczyli ozdoby na niej umieszczone. Powyrywane i poprzecinane zostały przewody doprowadzające prąd do ozdób choinkowych. Są wśród nas osoby, którzy nie potrafią uszanować atmosfery przedświątecznej i z premedytacją zniszczyły symbol zbliżających się świąt. Sprawa została zgłoszona na Policję.

Za wskazanie sprawcy/sprawców nagroda finansowa Burmistrza Dzierzgonia.

 

Data dodania: 14-12-2012
ROZŚWIETLENIE CHOINKI ORAZ KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Data dodania: 14-12-2012
Międzynarodowa Konferencja Bibliotekarzy na Węgrzech

 
Nyíregyháza - biblioteka dla dzieci.
Foto: archiwum biblioteki.

W dniach 1 - 4 października odbyła się I Polsko- Węgierska Konferencja zorganizowana przez Polski Związek Bibliotek i Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Nyíregyháza na Węgrzech. Wzięli w niej udział przedstawiciele bibliotek węgierskich oraz 30 reprezentantów bibliotek polskich, wśród nich pani Elżbieta Lipska - kierownik Biblioteki Publicznej w Dzierzgoniu.

Data dodania: 14-12-2012
Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach
 

Już od czterech lat odbywa się na terenie kraju akcja świąteczna polegająca na przygotowywaniu paczek dla polskich kombatantów na Kresach. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Odra-Niemen, którego siedziba znajduje się we Wrocławiu, ale jego działalność swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. Stowarzyszenie jest prężnie rozwijającą się organizacją na Dolnym Śląsku.

 

Data dodania: 14-12-2012
MŁODZI ANKIETERZY W URZĘDZIE MIEJSKIM
 

Młodzież z gimnazjum bada opinię
klientów Urzędu Miejskiego.
Foto: W. Budziński.

Urząd Miejski w Dzierzgoniu bierze udział w projekcie Akademia Samorządowca II. Do celów tego projektu należą: podniesienie kompetencji pracowników urzędów, zwiększenie potencjału urzędów objętych wsparciem, poprawa wizerunku administracji samorządowej.

Opiekun MRM

 


początek  <<  |1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|[ 33 ]|34|35|36|37|38|39|40|41|42|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
28-04-2017
Akcja posesja
Drodzy Mieszkańcy!W związku z licznymi zgłoszeniami od Policji, Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego dotyczącymi złego lub braku oznakowania nieruchomości numerem porządkowym, Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawia akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmie działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń.Za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.
czytaj więcej...
28-04-2017
Grafik funkcjonowania ZGKIM i RPWiK
Przedstawiamy grafik funkcjonowania RPWiK i ZGKiM podczas majówki.
czytaj więcej...
28-04-2017
Podziękowania MOPS
Dyrektor Miejskiego Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu wraz z pracownikami składają serdeczne podziękowania uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II – członkom Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy oraz ich opiekunowi Panu Dariuszowi Browarczykowi za przeprowadzenie w dniu 01.04.2017 r. po raz 24 Świątecznej Zbiórce Żywności „Wielkanocny Dar Serca”. Dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy, a także dzięki ofiarności mieszkańców zebrano ok. 200 kg artykułów spożywczych, które zostały przekazane osobom potrzebującym. Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do kierownictwa i personelu sklepów: „Lewiatan” i „Dino”. Serdeczne podziękowania kierujemy do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyli się do naszej akcji.  
czytaj więcej...
26-04-2017
Nieczynny plac zabaw
Informujemy, że ze względu na zły stan techniczny urządzeń na placu zabaw na ulicy Zawadzkiego Gmina Dzierzgoń podjęła decyzję o jego likwidacji. Urządzenia nie nadawały się do dalszego użytkowania przez dzieci. To trudna decyzja, lecz działania takie były konieczne, aby nikomu niestała się krzywda. Gmina planuje ponowne zagospodarowaniem tego terenu pod miejsce rekreacyjne. Tym samym zapraszamy Państwa do korzystania z Placu zabaw NIVEA na pl. Kościuszki oraz na otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego, które odbędzie się w sobotę (29.04) o godz. 14:00.
czytaj więcej...
24-04-2017
MAJÓWKA 2017
Otwarcie placu rekreacyjno-sportowego 29 kwietnia, start: godz. 14:00 ul. Wojska Polskiego Majówka na Wzgórzu Zamkowym 02 maja, start: godz. 16:00 Święto Konstytucji 3 Maja 11:30 - Uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym 12:30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1146475
webmasters: K.S. & S.R.