Biuletyn Informacji Publicznej
StartZadaj pytanieeKartkiStara strona Szukaj
Wiadomości z Polski   |   Wiadomości ze Świata   |   Rozkład PKP   |   Rozkład PKS   |   Rozkład LOT   |   Kursy walut   |   Giełda   |   Lotto   |   Pogoda   |   
WiadomościArchiwum wiadomościOgłoszenia i komunikatyZNANI DZIERZGONIANIEInformacje ogólnePlan miastaAtrakcje turystycznePlan gminyHistoria DzierzgoniaRowerowy Szlak Zamków PowiślaHerb DzierzgoniaBaza noclegowaSzlak Zamków GotyckichOcalić Narodową Spuściznę - Kapliczki PrzydrożneSzlaki rowerowe w okolicach DzierzgoniaGimnazjumZespół Szkół im. Cypriana Kamila Norwida w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w DzierzgoniuSzkoła Podstawowa im. św. Wojciecha w BągarcieSzkoła Podstawowa w BrukuTęczowe Przedszkole w DzierzgoniuDzierzgoński Ośrodek KulturyZdjęciaWładze gminyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza DzierzgoniaReferat FinansowyReferat OrganizacyjnyReferat Techniczno-InwestycyjnyInformacja z międzysesyjnej pracy Burmistrza Dzierzgonia 2016Referat ds. Gospodarki Komunalnej, Nieruchomości i Ochrony ŚrodowiskaUrząd Stanu Cywilnego/ stanowisko ds. działalności gospodarczejReferat Spraw Społecznych, Obywatelskich, Oświaty, Kultury i ZdrowiaTelefony kontaktoweDane teleadresoweSkład Rady MiejskiejOgłoszenia o sesjachOgłoszenia i sprawozdaniaTerminy dotyczące opłat i podatkówPoradnik klientaZamówienia publiczneEuropejski Fundusz SpołecznyProgram Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013Regionalny Program OperacyjnyNorweski Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru GospodarczegoAzbestHarmonogram usług wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy DzierzgońUchwałyPodmioty odpowiedzialne za odbiór odpadów z terenu Gminy DzierzgońDruki do pobraniaPUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (PSZOK)Osiągnięte poziomy recyklinguMiejsca zagospodarowania odpadówAnaliza stanu gospodarki odpadami komunalnymiRejestr Działalności RegulowanejI „ABC o azbeście”II „Azbestowe archiwum”Godziny otwarcia centrum sportowo rekreacyjnegoGodziny otwarcia boiska ORLIKPodstawowe InformacjePodmiotyAktualnościHistoria regionuKontakt

Archiwum wiadomości - Wiadomości
Data dodania: 08-02-2017
Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń

Szanowni Mieszkańcy! 
Zapowiedziana od dawna reforma oświaty nabrała realnego kształtu dopiero 11 stycznia 2017 r., kiedy to po długich oczekiwaniach weszły w życie dwie nowe ustawy: Prawo oświatowe i Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Ciągle niestety brakuje aktów wykonawczych do ww. ustaw, które niezbędne są do prawidłowego wprowadzania reformy oświaty w poszczególnych samorządach.
Mimo szeregu wątpliwości i pytań Gmina Dzierzgoń rozpoczęła dużo wcześniej przygotowania do opracowania nowej sieci szkół podstawowych i granic obwodów szkolnych.
Zarządzeniem Burmistrza już na początku października 2016 r. powołano stosowną Komisję, w skład której weszli, oprócz przedstawicieli Urzędu Miejskiego, dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Miejskiej, przedstawiciel związków zawodowych oraz na prośbę rodziców przedstawiciele rad rodziców z poszczególnych szkół. Na posiedzeniach przeanalizowano wiele propozycji, odbyły się również spotkania z rodzicami i nauczycielami
Niestety z uwagi na bardzo późny czas wejścia w życie wymienionych ustaw, dopiero pod koniec stycznia zaistniała możliwość opracowania końcowych propozycji zgodnych z nowym prawem i skonsultowanych z Kuratorem Oświaty w Gdańsku.
Przypominam, iż zgodnie z Ustawą – Prawo oświatowe z mocy ustawy każda 6-letnia szkoła podstawowa przekształca się w 8-letnią szkołę podstawową a gimnazja ulegają likwidacji poprzez wygaszenie. Ustawodawca dał organom prowadzącym szkoły dwa instrumenty prawne, na mocy których mogą dokonać przekształcenia wygaszanego gimnazjum w nowy typ szkoły lub włączenia w strukturę szkoły już istniejącej.
Przedstawiam Państwu do przemyśleń i dyskusji dwa warianty dot. sieci szkół i obwodów na terenie Gminy Dzierzgoń.
Jako Burmistrz Dzierzgonia uważam, że korzystniejszy dla naszych mieszkańców, a przede wszystkim dzieci, jest wariant 2. Otwarta jestem na wysłuchanie Państwa opinii.
Zapraszam gorąco na spotkanie konsultacyjne w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dzierzgoniu w dniu 09.02.2017 r. o godz.17.30.
Po przeprowadzonych konsultacjach przedstawię omówione z Państwem propozycje do rozpatrzenia Radnym naszej gminy, którzy w formie uchwały intencyjnej w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wyrażą swoją opinię w powyższym temacie.

Burmistrz Dzierzgonia
Elżbieta Domańska

Reforma oświaty - wariant 1 Miasto Dzierzgoń - opis - pobierz

Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń – wariant 1 - wykres - pobierz

Reforma oświaty - wariant 2 Miasto Dzierzgoń - opis - pobierz

Reforma oświaty w Gminie Dzierzgoń – wariant 2 - wykres - pobierz

Reforma oświaty - SP Bągart - pobierz

Reforma oświaty - SP Bruk - pobierz

 

Data dodania: 14-02-2017
Dziś obchodzimy dzień zakochanych — Walentynki.
Dzień Świętego Walentego obchodzony był początkowo jako święto kościelne. Romantyczny wydźwięk walentynkom nadano już pod koniec średniowiecza w Europie Zachodniej, a w ok. XVI wieku zapoczątkowany został zwyczaj składania sobie życzeń przez zakochanych, wręczania upominków i przesyłania kartek. Co ciekawe, zwyczaj ten przewędrował praktycznie cały świat, zanim trafił do Polski w połowie lat 90. Co roku z okazji dnia zakochanych do Verony, gdzie rozgrywał się najsłynniejszy Szekspirowski dramat, dociera około tysiąc kartek zaadresowanych do Julii.

Gmina, przyłączając się do akcji, postanowiła pomóc w wyznawaniu miłości cichym wielbicielom. W dniach od 7 do 13 lutego w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury oraz Urzędzie Miejskim były wystawione specjalne skrzynki, do których można było wrzucać czerwone tekturowe serduszka z wyznaniem miłości. W akcję włączyło się także Gimnazjum za sprawą Pana Dariusza Browarczyka. Prezentujemy na zdjęciach serduszka z wyznaniami miłości naszych mieszkańców.
Data dodania: 07-02-2017
Kocham Moja Gminę

Kontunuując akcję "Kocham moją gminę - Dzierzgoń" z okazji Walentynek pomożemy Wam wyznać miłość. Kiedy ostatnio powiedziałeś komuś, że go kochasz? Dawno? Nic straconego. Pomożemy Ci to naprawić. W dniach 7 - 13 lutego w Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu i Dzierzgońskim Ośrodku Kultury będą umieszczone skrzynki wraz ze specjalnie wykonanymi przez dzieci z DOK - u na tę okazję serduszkami, na których możecie wyznać miłość, podziękować za przyjaźń, pomoc i oddanie, a także napisać wiersz  Pamiętajcie, o miłości można mówić na wiele sposobów! 14 lutego serca zostaną opublikowane na naszym profilu facebook'owym 

Data dodania: 10-02-2017
STYPENDIUM STAROSTY SZTUMSKIEGO

Zgodnie z uchwałą nr XVI/99/2011 Rady Powiatu Sztumskiego z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego informuję, iż istnieje możliwość składania wniosku o przyznanie stypendium Starosty Sztumskiego dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Sztumskiego. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sztumie w terminie do 24 lutego 2017 roku.

Starosta Sztumski
Wojciech Cymerys

Data dodania: 07-02-2017
Reforma edukacji

Burmistrz Dzierzgonia oraz Radni Rady Miejskiej w Dzierzgoniu zapraszają wszystkich zainteresowanych rodziców na spotkanie dotyczące wprowadzenia nowej reformy edukacji w Gminie Dzierzgoń. Spotkanie odbędzie się 09.02.2017 r. (czwartek) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu o godz. 17:30.

Data dodania: 08-02-2017
Ferie w Dzierzgońskim Ośrodku Kultury
Data dodania: 08-02-2017
REGIONALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA W GDAŃSKU informuje o nowych przepisach dotyczących wycinki drzew

Nowe przepisy obowiązujące od 1 stycznia 2017 r. umożliwiają właścicielom prywatnych posesji bez zezwolenia wyciąć drzewa i krzewy, pod warunkiem, że nie jest to związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Nie oznacza to jednak braku jakichkolwiek ograniczeń w usuwaniu drzew i krzewów na terenie prywatnych gruntów!

Szczegółowe informacje: LINK

Data dodania: 08-02-2017
Lokalna Grupa Działania „Kraina Dolnego Powiśla”

Lokalna Grupa Działania „Kraina Dolnego Powiśla” zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom ze wsparciem mieszkańców, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz pozostałych podmiotów działających na obszarze powiatu sztumskiego w ramach inicjatywy LEADER z PROW 2014-2020. Przedstawiamy Harmonogram spotkań:

Data dodania: 08-02-2017
#SuperKoderzy Dzierzgoń

#SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce. Wczoraj w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu uczniowie prezentowali swoje umiejętności programowania zdobyte podczas zajęć w ramach programu #SuperKoderzy. Na spotkaniu byli obecni włodarze Gminy oraz Radni. LINK DO ZDJĘĆ

Data dodania: 08-02-2017
Ogólnopolski MEDITEST

W grudniu 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dzierzgoniu odbył się ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST. Jak co roku odbywał się on w dwóch kategoriach: klasy 3 – 4 oraz 5 – 6.
W całej Polsce uczestniczyło w nim ponad 8 tysięcy uczniów w tym 25 ze SP w Dzierzgoniu, których przygotowała Regina Pozorska. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie znajomości budowy ludzkiego organizmu oraz szerzenie wiedzy dotyczącej postępowania w nagłych wypadkach. Uczniowie, rozwiązując test składający się z 30 zadań, musieli wykazać się bardzo obszerną wiedzą, znacznie wykraczającą poza program nauczania. Pojawiły się w nim pytania dotyczące konkretnych chorób, badań medycznych i zasad zdrowego odżywiania. Mimo dużej skali trudności i surowych zasad oceniania uczniowie z naszej szkoły poradzili sobie wyśmienicie. Po otrzymaniu wyników w styczniu 2017 roku okazało się, że aż dwóch uczniów rozwiązało test bezbłędnie i zdobyło I miejsce w kraju. Są to Mikołaj Więckowski z klasy 4 a oraz Artur Krauze z klasy 5 c. Pozostali laureaci konkursu to:

Data dodania: 07-02-2017
Pomoc żywnościowa

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu informuję, iż punkt wydawania żywności w dniu 13.02.2017 r. będzie nieczynny. Osoby, które mają wyznaczony termin odbioru żywności na ten dzień proszone są o zgłoszenie się po żywności w dniach 20.02.2017 r. lub 27.02.2017 r.

Data dodania: 07-02-2017
Ptasia Grypa!

Czterdzieste trzecie ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków podtypu H5N8 wyznaczono w gospodarstwie utrzymującym 15270 sztuk drobiu (indyki), położonym w gminie Gietrzwałd (powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie) na podstawie wyników badań, otrzymanych w dniu 4 lutego 2017 r. z PIW-PIB w Puławach.
Przypominamy, iż nadal obowiązuje zakaz wypuszczania drobiu na zewnątrz budynków inwentarskich. Poniżej grafika przedstawiająca zasady stosowania bioasekuracji w gospodarstwach. 
Za niestosowanie się do wprowadzonych procedur grożą kary administracyjne.

Data dodania: 07-02-2017
Idealny szef To Ja!

Zachodniopomorska Grupa Doradcza obecnie prowadzi do 27.02.2017 r. nabór do projektu „IDEALNY SZEF – TO JA!” w ramach którego osoby niepracujące powyżej 30 roku życia (kobiety, osoby 50+, osoby z wykształceniem średnim lub niższym, osoby z niepełnosprawnością oraz osoby bezrobotne powyżej 12 miesięcy) z powiatu sztumskiego mogą uzyskać bezzwrotne środki na założenie własnej firmy.

Szczegóły o projekcie dostępne są na stronie - LINK

Data dodania: 07-02-2017
Odnawialne Źródła Energii dla przedsiębiorców
Zapraszamy Państwa na spotkanie informacyjne w sprawie możliwości pozyskania dofinansowania z RPO 2.2.1 - na propagowanie energii ze źródeł odnawialnych dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Spotkanie (w naszym regionie) z przedstawicielami firmy GlobalECO odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Mikołajkach Pomorskich 10.02.2017 r. (piątek) o godz. 11:00.
Data dodania: 03-02-2017
Prośba o pomoc najuboższym

Na terenie Naszej Gminy zamieszkują rodzin znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej w związku z tym Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu, zwraca się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą i chcą pomóc o przekazywanie: zbędnych kocy, pościeli, kołder, środków czystości dla osób potrzebujących z terenu Naszej Gminy.
Rzeczy te można zostawiać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu - ul. Plac Wolności 1 (od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00).
Zebrane rzeczy zostaną przekazane osobom w trudnej sytuacji życiowej i materialnej z terenu Naszej Gminy.
W razie pytań, prosimy o kontakt : tel. 55 276 23 86


Dyrektor
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
Marta Budzińska

Data dodania: 03-02-2017
OBWIESZCZENIE Burmistrza Dzierzgonia

OBWIESZCZENIE Burmistrza Dzierzgonia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej z przyłączami i kan. tłoczonej z pompownią ścieków oraz sieci wodociągowej na trasie Morany- Stanówko położonego na działkach 173/53, 174/10, 174/4, 175/1, 176, 177/1, 181/3, 181/7, 168/11,355, 168/15, 182/2, 183/12, 183/13, 181/6, 183/14, 180/2, 183/15, 183/16, 183/17, 182/1, 180/2, 188/2, 185, 184/8 obręb Morany, gmina Dzierzgoń, województwo pomorskie".

 

Data dodania: 02-02-2017
Pomorski ekolog

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na krótki filmik o działaniach proekologicznych na terenie swojej miejscowości. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób niezależnie od wieku i doświadczenia związanego z realizacją filmów. Celem konkursu jest podniesienie świadomości i wiedzy mieszkańców województwa pomorskiego w zakresie m.in. problematyki zanieczyszczenia powietrza.

Zadanie konkursowe:
Nagranie trwającego nie więcej niż 5 minut filmiku prezentującego działania proekologiczne na terenie swojej miejscowości. Konkurs trwa do 3 marca 2017 r.

 

Data dodania: 02-02-2017
Wymień się ciepłem

Dzierzgoń dołącza do akcji Wieszak - wymiana ciepła !!!
W całej Polsce rozwija się spontanicznie akcja polegająca na stawianiu w dostępnych miejscach wieszaków, na których znajdzie się ciepła odzież. 
Klub Młodzieżowych Wolontariuszy wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej postanowił przystąpić do tej cennej inicjatywy. Nasz wieszak będzie stał na parkingu za Urzędem Miejskim.

Osoby, które chcą, mogą powiesić tam kurtkę, sweter, szalik, czy rękawiczki. Osoby potrzebujące mogą w każdej chwili z tej odzieży skorzystać. 
Jeżeli ktoś chciałby przekazać większą ilość czystej i przydatnej jeszcze odzieży, prosimy o bezpośredni kontakt z MOPS -em.

Bardzo zachęcamy do udostępniania tej informacji. Od tego zależy powodzenie naszej akcji.
MRM

Data dodania: 02-02-2017
Odnawialne Źródła Energii w Gminie Dzierzgoń

We wtorek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego zostały złożone dokumenty związane z projektem Odnawialnych Źródeł Energii. W grudniu ubiegłego roku Gmina Dzierzgoń postanowiła wziąć udział w projekcie współfinansowanym ze środków z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Data dodania: 02-02-2017
Kocham Moja Gminę

Burmistrz Dzierzgonia Elżbieta Domańska ogłasza walentynkowy konkurs plastyczno - fotograficzny "Kocham moją gminę Dzierzgoń". Konkurs ma celu eksponowanie pozytywnych aspektów gminy Dzierzgoń poprzez kreatywność, pomysłowość, poczucie przestrzeni, kompozycji i estetyki oraz stworzenie innego, ciekawego spojrzenia na gminę Dzierzgoń.

LINK DO REGULAMINU


początek  <<  |1|2|3|[ 4 ]|5|6|7|8|9|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|20|21|22|23|24|25|26|27|28|29|30|31|32|33|34|35|36|37|38|39|40|41|42|  >>  koniec
W górę
Wiadomości
28-04-2017
Akcja posesja
Drodzy Mieszkańcy!W związku z licznymi zgłoszeniami od Policji, Straży Pożarnej i Zespołów Ratownictwa Medycznego dotyczącymi złego lub braku oznakowania nieruchomości numerem porządkowym, Burmistrz Dzierzgonia w trosce o zapewnienie jak najskuteczniejszej reakcji służb ratunkowych ponawia akcję Straży Miejskiej, która w asyście Policji i pracownika Urzędu Miejskiego podejmie działania w kierunku wykrycia oraz ukarania karą grzywny zgodnie z art. 64 Kodeksu Wykroczeń właścicieli, administratorów, dozorców, użytkowników posesji, którzy nie dopełnili obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu, albo nie utrzymali w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.Straż Miejska w Dzierzgoniu informuje również, że od maja na terenie Miasta i Gminy Dzierzgoń zostaną przeprowadzane kontrole miejsc publicznych oraz terenów posesji prywatnych pod kątem utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości. Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz art. 117 Kodeks Wykroczeń.Za oba powyższe wykroczenia grozi kara grzywny w kwocie 100 zł.
czytaj więcej...
28-04-2017
Grafik funkcjonowania ZGKIM i RPWiK
Przedstawiamy grafik funkcjonowania RPWiK i ZGKiM podczas majówki.
czytaj więcej...
28-04-2017
Podziękowania MOPS
Dyrektor Miejskiego Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu wraz z pracownikami składają serdeczne podziękowania uczniom Gimnazjum im. Jana Pawła II – członkom Klubu Młodzieżowych Wolontariuszy oraz ich opiekunowi Panu Dariuszowi Browarczykowi za przeprowadzenie w dniu 01.04.2017 r. po raz 24 Świątecznej Zbiórce Żywności „Wielkanocny Dar Serca”. Dzięki bezinteresownej pracy wolontariuszy, a także dzięki ofiarności mieszkańców zebrano ok. 200 kg artykułów spożywczych, które zostały przekazane osobom potrzebującym. Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc oraz za umożliwienie przeprowadzenia akcji kierujemy do kierownictwa i personelu sklepów: „Lewiatan” i „Dino”. Serdeczne podziękowania kierujemy do niezawodnych darczyńców, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i przyłączyli się do naszej akcji.  
czytaj więcej...
26-04-2017
Nieczynny plac zabaw
Informujemy, że ze względu na zły stan techniczny urządzeń na placu zabaw na ulicy Zawadzkiego Gmina Dzierzgoń podjęła decyzję o jego likwidacji. Urządzenia nie nadawały się do dalszego użytkowania przez dzieci. To trudna decyzja, lecz działania takie były konieczne, aby nikomu niestała się krzywda. Gmina planuje ponowne zagospodarowaniem tego terenu pod miejsce rekreacyjne. Tym samym zapraszamy Państwa do korzystania z Placu zabaw NIVEA na pl. Kościuszki oraz na otwarcie placu rekreacyjno-sportowego na ul. Wojska Polskiego, które odbędzie się w sobotę (29.04) o godz. 14:00.
czytaj więcej...
24-04-2017
MAJÓWKA 2017
Otwarcie placu rekreacyjno-sportowego 29 kwietnia, start: godz. 14:00 ul. Wojska Polskiego Majówka na Wzgórzu Zamkowym 02 maja, start: godz. 16:00 Święto Konstytucji 3 Maja 11:30 - Uroczysta Msza Św. w kościele parafialnym 12:30 – Złożenie kwiatów pod Pomnikiem Pamięci Narodowej
czytaj więcej...

Kalendarz

Fotogaleria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copytright © 2008 Gmina Dzierzgoń. Wszelkie prawa zastrzeżone. Licznik odwiedzin: 1146475
webmasters: K.S. & S.R.